fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sąd: Referendum lokalne nie mogło się odbyć

Referendum lokalne
Referendum lokalne
AdobeStock
Wniosek o przeprowadzenie referendum lokalnego musi spełniać wymogi ustawowe, i nie może dotyczyć planowania przestrzennego.

W ogłoszonym ostatnio wyroku, Wojewódzki Sąd Administracyjny odniósł się do obu tych kwestii. Ich znaczenie wynika nie tylko z tego, że w każdej samorządowej kadencji odbywa się wiele referendów lokalnych. Wbrew przypuszczeniom, że na ich organizowanie nie pozwoli obecny stan epidemii i związane z nim ograniczenia, część jest nadal inicjowana, a inne są przekładane.

We wniosku o przeprowadzenie referendum, które w czerwcu 2020 r. Stowarzyszenie złożyło do rady miejskiej, figurowały trzy pytania. Pierwsze dotyczyło sprzedaży gruntu z zasobów gminy pod budowę biogazowni. Drugie: samej budowy biogazowni na terenie gminy. W trzecim pytano: „Czy chcesz, żeby na terenie gminy powstawały biogazownie?" Wniosek poparło podpisami 746 mieszkańców gminy.

Czytaj także: Zbieranie podpisów pod referendum gminnym w czasie epidemii - wyrok WSA

Był to jeden z dziesiątków wniosków o przeprowadzenie referendów lokalnych, jakie w kolejnych kadencjach samorządowych składa...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA