fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Donald Trump spotka się w Paryżu z Władimirem Putinem

Donald Trump i Władimir Putin
AFP
Szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow poinformował oficjalnie, że 11 listopada w Paryżu dojdzie do spotkania Władimira Putina z Donaldem Trumpem.

Jak zapowiedział Ławrow, do spotkania dojdzie podczas krótkiego, nieformalnego lunchu.

Władimir Putin i Donald Trump spotkają się w listopadzie dwukrotnie. Dłuższe spotkanie odbędzie się pod koniec miesiąca podczas szczytu G20 w Buenos Aires.

Wczoraj Departament Skarbu USA ogłosił nowe sankcje za działania Rosji na Krymie. Wśród podmiotów objętych sankcjami są dwaj Ukraińcy, jeden Rosjanin i dziewięć podmiotów na Ukrainie i w Rosji.

Pod koniec października doradca prezydenta USA ds. bezpieczeństwa, John Bolton poinformował, że Donald Trump formalnie zaprosił rosyjskiego prezydenta Władimira Putina do Waszyngtonu. Do wizyty Putina w USA miałoby dojść w przyszłym roku.

Trump i Putin spotkali się ostatnio w czasie lipcowego szczytu w Helsinkach. Trump był potem krytykowany za to, że nie zajął w czasie spotkania odpowiednio twardego stanowiska w sprawie łamania praw człowieka w Rosji, czy agresji rosyjskiej na Ukrainie. Trumpowi zarzucano też, że podważył zaufanie do amerykańskiego wywiadu mówiąc iż ufa zapewnieniom prezydenta Rosji, który zapewnił go, że Rosja nie ingerowała w wybory w USA.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA