fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Skargi wyborcze PiS? Jarosław Sellin: Warto te rzeczy sprawdzić

- Korzystamy z prawa, które w Polsce obowiązuje, jak wiele innych komitetów - powiedział Jarosław Sellin.
Fotorzepa, Jerzy Dudek
- Nie mamy żadnych pretensji do innych, że złożyli takie skargi. Nie rozumiem, dlaczego inni mają pretensje do nas, że takie skargi złożyliśmy - mówił w Polsat News wiceminister kultury Jarosław Sellin (PiS), odnosząc się do protestów wyborczych, złożonych do Sądu Najwyższego przez PiS w związku z wyborami do Senatu.

We wtorek protesty wyborcze do Sądu Najwyższego dotyczące wyborów do Senatu w trzech okręgach złożyła Koalicja Obywatelska.

O protesty PiS-u pytany był w Polsat News wiceminister kultury Jarosław Sellin. - Niczego nie podejrzewamy i nie wyrokujemy. Warto te rzeczy sprawdzić, to będzie z pożytkiem dla polskiej demokracji - ocenił. Jak zaznaczył, formacja rządząca korzysta z obowiązującego w Polsce prawa, podobnie "jak wiele innych komitetów".

- Nie mamy żadnych pretensji do innych, że złożyli takie skargi. Nie rozumiem, dlaczego inni mają pretensje do nas, że takie skargi złożyliśmy - podkreślił. - Z każdym werdyktem wyborców się godzimy - zadeklarował.

Czytaj także:
Bogdan Borusewicz: PiS chce zmienić wynik wyborów

Wiceminister kultury był też pytany o dekoncentrację mediów, zapowiadaną przez PiS. Ocenił, że problem jest poważny, a w żadnym dużym kraju UE nie ma takiej sytuacji jak w Polsce. Sellin poinformował, że przygotowane są założenia projektów ustaw regulujących własność kapitałową w mediach. Dodał, że to, czy temat "ruszy" zależy od politycznej decyzji obozu rządzącego i jego liderów. - Jestem za tym, żeby ten temat podjąć, ale to są decyzje mojego kierownictwa - doprecyzował. Polityk dodał, iż nie słyszał, by PiS miał wrócić do tematu na początku nowej kadencji Sejmu, którego pierwsze posiedzenie zaplanowano na 12 listopada.

Źródło: Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA