fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Putin: Będziemy mieć broń jaką nie dysponuje nikt inny

AFP
Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział, że Rosja będzie nadal wzmacniała swój potencjał militarny, rozwijając i modernizując siły zbrojne. - W najbliższym czasie na świecie nie powstaną żadne odpowiedniki rosyjskiej broni - stwierdził.

Władimir Putin przemawiał przy okazji koncertu z okazji rosyjskiego Dnia Obrońcy Ojczyzny.

- Wiecie, że priorytetowo traktujemy wyposażanie naszej armii w najnowocześniejsze systemy broni, kontroli i komunikacji, a nasza potencjalna broń nie ma żadnych na świecie żadnych odpowiedników, przynajmniej na razie, i myślę, że nie będzie miała przez długi czas - powiedział Putin. Dodał, że jest to wynikiem "systematycznych i ukierunkowanych działań państwa, a także niestrudzonej pracy naukowców, konstruktorów i przemysłu obronnego"

- Ich unikalne osiągnięcia stanowią podstawę pomyślnego rozwoju armii i floty w przyszłych dziesięcioleciach, a także bezpieczeństwa i pokoju dla Rosji, dla naszego udanego i dynamicznego rozwoju - zaznaczył.

Putin stwierdził przy tym, że "Rosja jest krajem pokojowym". - Prowadzimy odpowiedzialną politykę zagraniczną i dążymy do wzmocnienia międzynarodowej stabilności - dodał. - Będziemy nadal wzmacniać potencjał militarny  kraju, rozwijając i ulepszając siły zbrojne - mówił.

Jak stwierdził prezydent, Kreml rozumie, że "współczesny świat jest skomplikowany i pełen sprzeczności, i wciąż istnieje wiele nierozwiązanych konfliktów, wyzwań i zagrożeń". - Dlatego zapewnienie bezpieczeństwa Rosji, naszych obywateli, pozostaje dla nas najwyższym priorytetem - podkreślił.

Źródło: rp.pl / TASS
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA