fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przedsiębiorca wręcza upominki - jakie są obowiązki podatkowe

Adobe Stock
Jak przedsiębiorcy mogą wręczać upominki, żeby nie generować po stronie obdarowanego oraz swojej dodatkowych obowiązków informacyjnych lub obciążeń podatkowych? Okazuje się, że w tym przypadku hojność nie popłaca.

Okres świąteczny to czas wzmożonej pracy św. Mikołaja. W tym czasie również przedsiębiorcy wręczają więcej niż zwykle upominków... prawdopodobnie chcąc ulżyć św. Mikołajowi. Generalnie opodatkowaniu podlegają wszelkie przysporzenie majątkowe. Takim przysporzeniem mogą być również prezenty wręczane klientom. Święty Mikołaj często nie zdaje sobie z tego sprawy, ale przedsiębiorcy powinni być tego świadomi. Analiza w tym zakresie zostanie przeprowadzona na gruncie podatków dochodowych.

Przepisy, które warto przeczytać

W przypadku upominków przekazywanych klientom warto wziąć pod uwagę m.in. poniższe regulacje. Generalnie przekazywanie prezentów podlega opodatkowaniu. W pewnych sytuacjach zastosowanie może mieć jednak zwolnienie. To w praktyce oznacza, że w takich przypadkach żadna ze stron nie jest zobowiązana do wypełnienia dodatkowych obowiązków informacyjnych względem urzędów lub ponoszenia dodatkowych obciążeń podatkowych. Zgodnie z art. 21 ust. ...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA