fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W odniesieniu do podatku u źródła można zastosować klucz alokacji - interpretacja podatkowa

123RF
Podatnik jest uprawniony do wyodrębnienia kosztów poszczególnych usług nabywanych na podstawie jednej umowy na podstawie wybranej przez siebie metody. W konsekwencji ma prawo do oceny możliwości zaliczenia wydatków ponoszonych na poszczególne usługi do kosztów uzyskania przychodu w zakresie ich ewentualnego limitowania.

Tak uznał dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z 30 lipca 2019 r. (0114-KDIP2-1.4010.187.2019.3.AJ).

Spółka nabywa usługi niematerialne od podmiotu powiązanego z Wielkiej Brytanii. Na podstawie umowy podpisanej z podmiotem powiązanym, spółka nabywa szeroki wachlarz usług, w skład których wchodzą usługi finansowe, usługi prawne, usługi HR i inne.

Spółka nabywa usługi na podstawie jednej umowy, a rozliczenie następuje na podstawie wystawianej przez usługodawcę jednej faktury, do której załącza on szczegółowy opis usług świadczonych w danym okresie rozliczeniowym (miesięcznym). Mimo że wynagrodzenie jest wskazane jako jedna pozycja na fakturze, to jednak świadczone usługi mają niejednorodny charakter, w ramach wskazanych kategorii usług.

Czytaj także: Wydatki na samolot można wliczyć w koszty

W celu przyporządkowania kosztów do odpowiadających im usług, spółka i usługodawca przyjęli określony sposób kalkulacji. Usługodawca alokuje odpo...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA