Wobec bezbramkowego remisu Turcji z Islandią Francuzi, wygrywając z Mołdawią, zapewnili sobie awans na Euro 2020. Jednak wygrana ta nie przyszła im łatwo - w 9. minucie na prowadzenie wyszli bowiem goście, po golu Vadima Raty, który był następstwem błędu francuskiej obrony - relacjonuje Onet.

Francja wyrównała dopiero w 35. minucie - po wrzutce Antoine Griezmanna z rzutu wolnego bramkarz Mołdawii zbyt krótko wypiąstkował piłkę, do której dopadł Raphael Varane i strzelił na 1:1.

W drugiej połowie Francuzi przeważali, ale zwycięskiego gola zdobyli dopiero w 79. minucie po rzucie karnym podyktowanym za faul na Lucasie Digne. "Jedenastkę" na bramkę zamienił Oliver Giroud.

W ostatnim czwartkowym meczu grupy H Albania zremisowała z Andorą 2:2, choć przez kilka minut goście prowadzili nawet 2:1. Obie drużyny już wcześniej straciły szansę na awans z grupy na Euro 2020.