fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piłka nożna

Kylian Mbappe chce zagrać na igrzyskach

AFP
Reprezentant Francji, piłkarz PSG Kylian Mbappe, uznawany za jeden z największych talentów we współczesnej piłce, chciałby pojechać z Francją na igrzyska olimpijskie do Tokio. Francja zapewniła sobie awans na ten turniej dzięki awansowi do półfinału młodzieżowych mistrzostw Europy - informuje Onet.

Mbappe pod koniec 2020 roku skończy 22 lata, tymczasem na igrzyskach mogą grać piłkarze mający do 23 lat. Skrzydłowy PSG od dawna nie gra jednak w młodzieżówce, ponieważ jest podstawowym piłkarzem reprezentacji Francji, z którą zdobył tytuł mistrza świata w 2018 roku - przypomina Onet.

Plany Mbappe może jednak pokrzyżować Euro 2020, w którym Francja również prawdopodobnie weźmie udział (po czterech meczach eliminacji ma na koncie dziewięć punktów, prowadzi w grupie). Euro 2020 kończy się 12 lipca, a igrzyska rozpoczynają 24 lipca i trwają do 9 sierpnia.

Według "L'Equipe" kwestię występu Mbappe na jednym z tych turniejów powinni rozstrzygnąć między sobą trenerzy reprezentacji - pierwszej (Didier Deschamps) i olimpijskiej (Sylvain Ripoll).

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA