fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piłka nożna

Niemcy: Trenerzy wyrzuceni za zdjęcie z nazistowskim salutem

Kibice Lokomotivu Lipsk
Le Radiophare [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Flickr
1. FC Lokomotive Lipsk, niemiecki klub piłkarski występujący w Regionallidze, czyli na czwartym poziomie rozgrywek, wyrzucił dwóch trenerów i zawiesił kilku zawodników po tym, gdy przyłapano ich na wykonywaniu nazistowskiego salutu.

Obaj trenerzy zostali zwolnieni po tym, gdy zebrali grupę zawodników z juniorskiej drużyny i zrobili im zdjęcie, gdy stali z rękami wyciągniętymi w hitlerowskim pozdrowieniu. Zdjęcie pojawiło się później na jednym z internetowych forów.

- Bacznie przyglądamy się temu niesamowitemu incydentowi - powiedział Thomas Loewe, prezes klubu, informując, że do lokalnej policji wpłynęło także oficjalnie zgłoszenie w tej sprawie.

"To uderzenie w twarz dla każdego sportowca, członków klubu i ludzi o zdrowym rozsądku" - oświadczył oficjalnie klub. - My, jako zarząd, byliśmy zszokowani, że coś takiego mogło się wydarzyć - powiedział z kolei wiceprezes Lokomotivu Alexander Voigt.

Wszyscy zawodnicy, z których żaden nie ma więcej niż 16 lat, zostali zawieszeni przez klub do końca sezonu. Oprócz tego mają wziąć udział w warsztatach na temat demokracji, antysemityzmu i przemocy. Rozważana jest także wysłanie ich z wycieczką do miejsca pamięci związanego z Holokaustem.

Lokomotive Lipsk nie pierwszy raz trafia na czołówki niemieckich gazet. Ostatnio o klubie mówiono, gdy kibice drużyny przygotowali naklejki ze zdjęciem Anny Frank ubranej w koszulkę lokalnego rywala BSG Chemie Leipzig.

Źródło: rp.pl/ Deutsche Welle, AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA