fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nowa Lewica

Żukowska: Tusk nie powiedział po co wygrywać z PiS

Donald Tusk
Fotorzepa, Jerzy Dudek
Posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska na pytanie na antenie Polsat News o to, czy Lewica może poprzeć "Polski Ład" PiS odparła, że takie deklaracje będzie można składać dopiero wtedy, gdy PiS pokaże ustawy, które mają wprowadzić ten program.

Żukowska mówiła, że Lewica popiera np. zapowiadane przez PiS podwyższenie kwoty wolnej od podatku. - Ale musimy dopiero spojrzeć na ustawy. Obawiamy się, że PiS będzie chciał wszystkie propozycje zamknąć w jednym pakiecie, gdzie obok propozycji, które byśmy chcieli poprzeć, znajdą się takie, które jako klub nie poprzemy - dodała.

Posłanka mówiła, że problem z propozycjami PiS-u jest taki, że "nawet jak znajdzie się jakaś dobra ustawa, taki bursztynek, to znajduje się on w morzu piasku złych ustaw".

- Popieramy wprowadzenie większej ilości progów, chcielibyśmy, żeby kwota wolna była dwunastokrotnością wynagrodzenia minimalnego o pracę, ale musimy poczekać, co PiS zaoferuje, gdyż im nie ufamy - podsumowała.

Pytana o powrót Donalda Tuska na stanowisko przewodniczącego PO, Żukowska stwierdziła, że "kibicuje Tuskowi, żeby Platforma dobrze działała".

Jednocześnie zarzuciła nowemu p.o. przewodniczącego PO, że z jego wypowiedzi "nie dowiedzieliśmy się, po co to zwycięstwo (nad PiS - red.) ma być".

- Nie dowiedzieliśmy się co w sprawie najuboższych Donald Tusk chce zrobić. GUS wskazał, że przybyło 350 tys. osób żyjących w skrajnej nędzy - punktowała. Jak dodała usłyszeliśmy jedynie, że "trzeba wygrać z PiS-em".

- Ta narracja była stosowana przy wszystkich wyborach gdzie PO przegrała, więc wątpię, żeby (...) przyniosła oczekiwane rezultaty - podsumowała.

Źródło: Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA