fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Delegowanie pracowników do Luksemburga

Adobe Stock
Każdy delegowany do Luksemburga musi posiadać identyfikator socjalny. Dodatkowe formalności są konieczne, gdy pobyt w tym państwie ma trwać dłużej niż trzy miesiące.

Pracodawca znad Wisły może tymczasowo oddelegować pracowników do innego kraju Unii Europejskiej w oparciu o zapisy dyrektywy 96/71/WE Parlamentu Europejskiego i Rady dotyczącej delegowania pracowników w ramach świadczenia usług. W Luksemburgu takie oddelegowanie pracowników z przedsiębiorstwa z siedzibą na terenie UE wymaga uprzedniego powiadomienia właściwego organu przez pracodawcę. W przeciwnym razie naraża się on na sankcje określone tamtejszym prawem. Dodatkowo po przyjeździe do Luksemburga pracownicy muszą dopełnić pewnych formalności, aby móc przebywać i pracować w tym kraju.

Podstawowa definicja

Zgodnie z dyrektywą dotyczącą delegowania pracowników w ramach świadczenia usług delegowany pracownik to taki, który przez ograniczony okres wykonuje prace na terenie państwa członkowskiego innego niż to, w którym normalnie pracuje. Zgodnie z art. L.141-13 luksemburskiego kodeksu pracy, delegowanym pracownikiem jest osoba, która:

- ma umowę o ...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA