fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Tarcza branżowa 6.0: nowa pomoc dla 49 kodów PKD

Wsparcie dla przedsiębiorców w czasie pandemii
Adobe Stock
Tarcza branżowa 6.0 obejmuje tylko wskazane grupy przedsiębiorców. Wnioski o dopłaty do pensji pracowników czy bezzwrotną dotację już mogą składać, ale o zwolnienie ze składek za listopad br. czy dodatkowe jednorazowe postojowe mogą się starać najwcześniej 30 grudnia br. Zmiany zaszły też w tarczy 5.0 i weszły już w życie.

Tarczą branżową 6.0 nazwano ustawę z 9 grudnia 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw (DzU z 15 grudnia 2020 r., poz. 2255). Kluczem do uzyskania przewidzianej w niej pomocy jest bowiem kod PKD, wskazujący na rodzaj przeważającej działalności prowadzonej przez przedsiębiorcę na 30 września 2020 r. Weryfikacja przeważającej działalności przedsiębiorców prowadzona będzie na podstawie danych z  rejestru REGON – patrz tabela.

Ustawą branżową rozszerzono pomoc dla przedsiębiorców przewidzianą w tzw. tarczy antykryzysowej, tj. w ustawie z 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (tekst jedn. DzU poz. 1842 ze zm.).

Przepisy tarcz...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA