Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego potwierdza dotychczasowe stanowisko Urzędu Patentowego RP i judykatury – zasadą jest używanie znaku towarowe-go, zaś ważne powody nieużywania są traktowane jako wyjątek od tej zasady. Jedynie przeszkody, które pozostają w wystarczająco bezpośrednim związku ze znakiem towarowym, czyniąc jego używanie niemożliwym lub pozbawionym sensu, i zachodzą w sposób niezależny od woli uprawnionego z tego znaku, mogą być uznane za „uzasadnione powody nieużywania" tego znaku towarowego.
Należy zgodzić się z Naczelnym Sądem Administracyjnym, że za takie powody nie można uznać zmian właścicielskich po stronie uprawnionego ze znaku to-warowego.
Czytaj także: Element techniczny nie będzie znakiem towarowym
Nabywając zarejestrowany znak towarowy, należy liczyć się z tym, iż brak jego używania przez poprzedniego uprawnionego może rodzić negatywne konse-kwencje, jeśli minęło już pięć lat od wydania decyzji o udzieleniu prawa ochro...
Dostęp do najważniejszych treści z sekcji: Wydarzenia, Ekonomia, Prawo, Plus Minus; w tym ekskluzywnych tekstów publikowanych wyłącznie na rp.pl.
Dostęp do treści rp.pl - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Rzeczpospolitej”, archiwum tekstów, treści pochodzących z tygodników prawnych, aplikacji mobilnej i dodatków dla prenumeratorów.