fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Darowizna od stowarzyszenia dla gminy bez ulgi

Darowizna
Darowizna od stowarzyszenia dla gminy bez ulgi
AdobeStock
Jeżeli statut organizacji pożytku publicznego przewiduje realizację dodatkowych, niewymienionych w ustawie celów, to przeznaczony na nie dochód nie będzie podlegał zwolnieniu.

W sierpniu 2020 r. stowarzyszenie złożyło wniosek o wydanie interpretacji w CIT. Konkretnie chodziło o to czy dochód przekazany przez niego tytułem darowizny pieniężnej gminie na cele tożsame z jego celami statutowymi, będzie korzystał ze zwolnienia z CIT.

Stowarzyszenie tłumaczyło, że działa lokalnie, posiada status organizacji pożytku publicznego, jest wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego i posiada osobowość prawną. Celem jego działalności jest nieodpłatna realizacja zadań m.in. w zakresie otrzymywania i kultywowania tradycji, pomocy społecznej, działalności charytatywnej, ochrony i promocji zdrowia oraz zatrudnienia itd. Z wniosku wynikało, że realizuje swoje cele także przez współpracę z organami administracji rządowej i samorządowej oraz innymi podmiotami realizującymi cele i zadania w zakresie rozwoju miasta oraz gminy.

Czytaj także: Darowizna w rocznej deklaracji PIT

Wątpliwości stowarzyszenia miały związek z planowaną darowizną pienięż...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA