fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dobra osobiste

Skarga do RPD ws. seksualizacji dzieci na festiwalu TVP

Adobe Stock/Tweeter
Oburzający i demoralizujący incydent zagrażający prawidłowemu rozwojowi i bezpieczeństwu dzieci i młodzieży - tak występ wokalisty zespołu "Weekend" opisała na Twitterze działaczka społeczna Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, do niedawna polityk partii Razem. Z prośbą o zajęcie stanowiska w sprawie zwróciła się do Rzecznika Praw Dziecka oraz do Fundacji Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.

Podczas Festiwalu Muzyki Tanecznej w Kielcach współorganizowanego przez TVP wokalista Radosław Liszewski miał śpiewać do kilkuletniej dziewczynki, patrząc jej w oczy "Umiesz kręcić pupą i fajnie ruszasz się, obiektem pożądania właśnie stałaś się".

- Trudno przypuszczać, że zarząd TVP oraz jej prezes Jacek Kurski, zapraszając cieszący się popularnością zespół "Weekend" , nie znali tekstów powszechnie znanych utworów, które artyści zamierzali zaprezentować na scenie - pisze Dziemianowicz-Bąk.

Zdaniem działaczki oznacza to, ze zarząd TVP świadomie zaakceptował możliwość epatowania dzieci i młodzieży bezpośrednim przekazem o treści erotycznej, który narusza standardy konstytucyjne, misję telewizji publicznej o raz rozporządzenie KRRiT.

Dziemanowicz-Bąk liczy, że RPD i Ordo Iuris nie tylko ustosunkują się do zdarzenia ale podejmą właściwe kroki prawne

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA