Były prezydent Bronisław Komorowski Polityka

Komorowski: Znaczna część polityki niemieckiej chodzi na gazie rosyjskim

- Kończy się era Angeli Merkel, a w moim przekonaniu bardziej korzystnego dla Polski kanclerza w Niemczech długo, długo się nie doczekamy - powiedział były prezydent Bronisław Komorowski, odnosząc się w Polsat News do sondażowych wyników wyborów do Bundestagu.

Lewica chce zacząć nowy rozdział. Jakie ma pomysły?

Nowa deklaracja programowa, wybór władz oraz wyraźne odróżnienie się od innych sił opozycyjnych – to pomysły Nowej Lewicy na jesienne zjednoczenie.

Michał Szułdrzyński: Tęczowy blamaż polskiej prawicy

Wycofywanie się samorządów z uchwał anty-LGBT pokazuje skalę porażki konserwatywnego programu obecnej władzy.

Kwaśniewski: Kanclerz Scholz? Niemiecka lokomotywa nie zatrzyma się

- Olaf Scholz Polskę zna, nie ma tych sentymentów, które miała Angela Merkel, ale nie przewiduję tutaj jakichś zasadniczych zwrotów - powiedział były prezydent Aleksander Kwaśniewski, komentując w Polsat News wyniki wyborów parlamentarnych w Niemczech.

Małopolska kurator: Zwalniani nauczyciele mogliby się odnaleźć w instytucjach kultury

- Jestem przekonana, że jakieś zwolnienia będą, bo jeśli zwiększa się pensum, muszą być tego konsekwencje - powiedziała małopolska kurator Barbara Nowak, komentując propozycję resortu Przemysława Czarnka dotyczącą zmian warunków pracy i wynagrodzeń nauczycieli.

Koniec zmiany czasu? PSL złożyło projekt ustawy

W piątek Polskie Stronnictwo Ludowe złożyło w Sejmie projekt ustawy dotyczący zniesienia zmian czasu, dokonywanego dwa razy w roku. PSL chce, aby w Polsce obowiązywał czas letni.

Agnieszka Holland: Nie zgadzam się

Odbierając Platynowe Lwy za całokształt twórczości Agnieszka Holland mówiła o tragedii, jaka rozgrywa się na polskiej granicy.

Sondaż. Prawo i Sprawiedliwość bez szans na samodzielne rządy

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w nadchodzącą niedzielę, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość. Partia Jarosława Kaczyńskiego musiałaby jednak szukać koalicjanta. Sondaż United Surveys dla Wirtualnej Polski.

Liczne nieprawidłowości w Ministerstwie Sprawiedliwości

Premier, ministrowie Dworczyk i Sasin powinni ponieść odpowiedzialność polityczną i karną za wybory kopertowe. Mamy do czynienia z niegospodarnością i z nielegalnym działaniem - mówi Marian Banaś, prezes NIK

Karski o karze za Turów: Ta decyzja w sensie prawnym nie istnieje

Jeśli dojdzie do kolejnego naruszenia zasady praworządności przez instytucje unijne, będziemy potrącać te kwoty ze składki - tak kwestię kary nałożonej na Polskę przez TSUE komentował w Radiu ZET członek komitetu politycznego PiS Karol Karski.

Potrzebna pomoc dla białoruskich studentów

Fundacja Humanosh oraz Białoruski Młodzieżowy Hub, które pomagają studentom - uchodźcom zwracają się z apelem o pomoc dla podopiecznych.

IPN : Henryk Wieliczko "Lufa" odnaleziony

Podczas prac poszukiwawczych prowadzonych na cmentarzu przy ul. Unickiej w Lublinie zostały odnalezione szczątki ppor. Henryka Wieliczki ps. Lufa, jednego z najbliższych współpracowników Łupaszki.

Starosta żąda od pracowników zaświadczenia o zaszczepieniu na koronawirusa

Wiesława Pawłowska, starosta z Inowrocławia zażądała od swoich pracowników zaświadczenia o zaszczepieniu przeciwko COVID-19. Mają oni czas na jego dostarczenie do wtorku 28 września.

Prawie 650 nowych infekcji. Liczba zakażeń zbliża się do 3 milionów

W niedzielnym raporcie resort zdrowia informuje o potwierdzeniu 643 zakażeń koronawirusem. Zmarła jedna osoba.

Trwa liczenie wiernych w kościołach

W tym roku nie w październiku, a w ostatnią niedzielę września odbędzie się liczenie wiernych w kościołach.

PiS chce zmiany regulaminu Sejmu ws. stanu wyjątkowego

Do Sejmu trafił projekt ustawy autorstwa posłów PiS, który zakłada możliwość przedłużenia stanu wyjątkowego zwykłą, a nie bezwzględną większością głosów.

Sondaż: 9 na 10 Polaków odczuło wzrost cen w Polsce

"Czy w ciągu ostatnich sześciu miesięcy odczuła Pani/odczuł Pan wzrost cen w Polsce?" - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.

Pomorze: Śmierć w miejskiej fontannie

Policjanci z Bytowa badają okoliczności śmierci 49-letniego mężczyzny, który utopił się w miejskiej fontannie w Miastku na Pomorzu.