Koniec Australian Open dla Igi Świątek. Ćwierćfinału nie będzie

Iga Świątek odpadła w czwartej rundzie Australian Open, przegrywając w dwóch setach z ubiegłoroczną tryumfatorką Wimbledonu, Jeleną Rybakiną.

Publikacja: 22.01.2023 04:54

Iga Świątek

Iga Świątek

Świątek przegrała z Rybakiną 4:6, 4:6 w meczu, w którym jej rywalka, 23-letnia tenisistka z Kazachstanu, zagrała doskonale - relacjonuje Onet.

Dla Polki to druga porażka z Rybakiną w ostatnich tygodniach - w grudniu Świątek przegrała z tenisistką z Kazachstanu 3:6, 1:6 w rozgrywkach Światowej Ligi Tenisa w Dubaju.

Pierwszy set stał pod znakiem silnego, ryzykownego serwisu Rybakiny - na co tym samym nie potrafiła odpowiedzieć liderka rankingu WTA. Decydujący moment miał miejsce przy stanie 3:3 - tenisistka z Kazachstanu przełamała wówczas Świątek i utrzymała już prowadzenie do końca seta, wygrywając 6:4.

Drugi set zaczął się bardzo dobrze dla Polki. Raszynianka grała odważnie i wyszła na prowadzenie 3:0. Wtedy jednak do gry powróciła Rybakina, która znów mocno serwowała, wykorzystała błędy Polki i doprowadziła do remisu 3:3.

W dziewiątym gemie, przy stanie 4:4, Rybakina przełamała Świątek, po czym przy swoim serwisie zakończyła pojedynek ponownie wygrywając z liderką rankingu WTA 6:4.

2 / 3
Dobre losowanie Igi Świątek w Rzymie. A Hubert Hurkacz? Może zagrać z legendą
Madryt: Iga Świątek wygrala 20. turniej w karierze. Na to zwycięstwo czekała bardzo długo