Informacja o wprowadzeniu Karty znalazła się na stronie internetowej teatru a jej pojawieniu nie towarzyszyła specjalna kampania promocyjna.
Warszawiacy mogli dowiedzieć się o istnieniu Rodzinnej Karty Guliwera 3+ dopiero na czwartkowej,nadzwyczajnej, sesji Rady Warszawy. W czasie dyskusji o polityce prorodzinnej miasta, dyrektor biura pomocy i projektów społecznych Tomasz Pactwa, mimochodem o niej wspomniał.
Okazuje się, że z wprowadzeniem Karty ratusz nie ma nic wspólnego, projekt ten nie został też w żaden sposób dofinansowany przez miasto. – To nasza własna inicjatywa – przyznaje Mirosław Korzeb, dyrektor teatru. Dodaje, że ma kontakt z rodzinami wielodzietnymi i wie jakim wysiłkiem finansowym jest dla nich wspólne pójście do teatru. - Naszym celem jest ułatwienie dostępu do sztuki dzieciom z rodzin wielodzietnych – mówi.
W tetrze Guliwer bilet kosztuje 25 – 30 złotych. Tymczasem rodziny wielodzietne mające Kartę mogą go kupić za 5 złotych. – Za 30 złotych do teatru może przyjść sześcioosobowa rodzina – tłumaczy nam dyrektor Korzeb. Aby otrzymać kartę, rodzic lub prawny opiekun dzieci musi złożyć w biurze organizacji widowni teatru wniosek. Wzór takie dokumentu jest dostępny na stronie internetowej Teatru Guliwer.
Trzeba wtedy pokazać akt urodzenia, legitymację szkolna, lub inny dokument potwierdzający tożsamość i wiek każdego dziecka. Kartę mogą otrzymać rodziny wielodzietne, a także opiekunowie prawni, rodziny zastępcze, i rodzinne domy dziecka, w których jest co najmniej trójka dzieci. Opłata za wydanie karty wynosi 5 zł. Zakup biletu jest możliwy po uprzedniej rezerwacji telefonicznej w kasie (tel. 22 845 16 76). Choć dotychczas o Karcie wiedziało niewielu ludzi, w teatrze zarejestrowało się już około 40 osób.