Szczegółowy zakres danych objętych planem określa rozporządzenie ministra zdrowia z 20 sierpnia 2008 r.(zastąpiło ono rozporządzenie z 23 maja 2002 r. w sprawie trybu tworzenia powiatowych, wojewódzkich i krajowych rocznych planów zabezpieczenia medycznych działań ratowniczych).
[srodtytul]Różne dla Śląska i Pomorza[/srodtytul]
Plany wojewódzkie sporządza się na trzy lata z możliwością ich corocznej aktualizacji. Podstawą ich tworzenia są m.in. przekazane przez jednostki samorządu terytorialnego informacje dotyczące planowanych wydatków na finansowanie lub dofinansowanie inwestycji pozwalających na utworzenie lub modernizację: zespołów ratownictwa medycznego, szpitalnych oddziałów ratunkowych, stanowisk pracy dyspozytorów medycznych.
W planie należy uwzględnić w szczególności charakterystykę zagrożeń dla życia lub zdrowia, w tym mogących wystąpić na terenie województwa katastrof naturalnych oraz awarii technicznych. Ponadto, jak wynika z § 2 rozporządzenia w sprawie wojewódzkiego planu działania systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne należy w nim podać:
- informacje o liczbie i rozmieszczeniu na obszarze województwa jednostek ratownictwa medycznego oraz szpitali,