Skała: Mamy osiem konkretnych zmian w ustawie o prokuraturze

Brakuje gwarancji niezależności dla prowadzących postępowania przygotowawcze – mówi Jacek Skała, prokurator Prokuratury Regionalnej w Krakowie.

Publikacja: 10.04.2024 04:30

Jacek Skała

Jacek Skała

Foto: TV.rp.pl

Związek przedstawił właśnie swój projekt zmian w ustawie o prokuraturze. Walczycie o pensje dla pracowników i urzędników. Czego konkretnie oczekujecie?

Przedstawiliśmy fragment projektu ustawy – Prawo o prokuraturze w aspekcie pracowników prokuratury. Całość jest w obróbce legislacyjnej i zaprezentujemy ją w ciągu kilku tygodni. Sprawa pracowników jest dla nas priorytetowa, dlatego wyjęliśmy ją przed nawias. Nasz związek zawodowy od lat mówi o problemach pionu wspomagającego prokuratorów i wreszcie zaczęli dostrzegać to wszyscy. Mówi o tym Adam Bodnar na spotkaniach w prokuraturze. Byłem pozytywnie zaskoczony, gdy w grudniu przy okazji naszej rozmowy w zasadzie w pierwszych słowach poruszył temat wynagrodzeń pracowników.

Pozostało 89% artykułu

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Samorząd
Krzyże znikną z warszawskich urzędów. Trzaskowski podpisał zarządzenie
Prawo pracy
Od piątku zmiana przepisów. Pracujesz na komputerze? Oto, co powinieneś dostać
Praca, Emerytury i renty
Babciowe przyjęte przez Sejm. Komu przysługuje?
Spadki i darowizny
Ten testament wywołuje najwięcej sporów. Sąd Najwyższy wydał ważny wyrok
Sądy i trybunały
Sędzia WSA ujawnia, jaki tak naprawdę dostęp do tajnych danych miał Szmydt