Reklama
Rozwiń

Wraca sprawa śmiertelnego wypadku z udziałem bliźniaków jednojajowych. Skazany chce kasacji

Wraca sądowa sprawa bliźniaków, z których żaden nie chciał przyznać się do spowodowania śmiertelnego wypadku. Prokuratura przez kilka lat próbowała ustalić, który z bliźniaków jest sprawcą wypadku w Krużlowej Niżnej. Teraz obrońca skazanego chce kasacji prawomocnego wyroku.

Publikacja: 06.01.2023 19:01

Wraca sprawa śmiertelnego wypadku z udziałem bliźniaków jednojajowych. Skazany chce kasacji

Foto: Adobe Stock

W wyniku tego zdarzenia w czerwcu 2018 r. zginęła podróżująca z braćmi autem nastolatka. Sąd Okręgowy w Nowym Sączu w październiku ubiegłego roku wymierzył jednemu z młodych mężczyzn, Karolowi F. karę sześciu lat pozbawienia wolności za spowodowanie wypadku śmiertelnego w stanie nietrzeźwości i prowadzenie pojazdu mechanicznego - także pod wpływem środków odurzających.

Wcześniej obrońca uznał, że sąd pierwszej instancji, czyli Sąd Rejonowy w Gorlicach nie przeprowadził wszystkich dowodów, jakie powinien; w konsekwencji ustalenia, że to oskarżony jest sprawcą i z jego winy doszło do wypadku, są błędne. W apelacji od tego wyroku obrońca domagał się albo uniewinnienia mężczyzny, albo uchylenia wyroku i przekazania sprawy do ponownego rozpoznania. Pełnomocnik oskarżycielki posiłkowej, czyli matki dziewczyny zaskarżył wyrok, co do wymierzonej kary – uznał, że była ona za niska, ale nie wniósł, jaką konkretnie należałoby wymierzyć. Chciał też podwyższenia kwot nawiązek, jakie zostały orzeczone w stosunku do rodziców ofiary, a ponadto orzeczenie ich także na rzecz jej rodzeństwa. Sąd Okręgowy w Nowym Sączu utrzymał jednak w mocy rozstrzygnięcie, co do wymierzonej kary i kwot.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Prawo drogowe
Egzamin na prawo jazdy będzie trudniejszy? Jest stanowisko WORD Warszawa
Sądy i trybunały
Krystyna Pawłowicz przeniesiona w stan spoczynku. Uchwała TK
Prawo w Polsce
Trybunał Konstytucyjny: mniej religii w szkołach jest bezprawne
W sądzie i w urzędzie
Dziedziczenie nieruchomości: prostsze formalności dla nowych właścicieli
W sądzie i w urzędzie
Od 1 lipca nowości w aplikacji mObywatel. Oto, jakie usługi wprowadzono