Minister spraw wewnętrznych i administracji podał właśnie zasady, na jakich takie holowanie na parking będzie się odbywać. Projekt rozporządzenia jest już gotowy.
O usunięciu samochodów zdecydować mogą: policja, straże miejska i graniczna, organy celne, Inspekcja Transportu Drogowego, dowodzący akcją ratowniczą lub prowadzący parkingi strzeżone. Współdziałanie tych służb polegać ma na szybkim i sprawnym wykonaniu dyspozycji usunięcia pojazdu. Ta może być podana nawet telefonicznie, ale wymaga pisemnego potwierdzenia.
Auto trafi na parking wyznaczony przez starostę. Jeśli będzie ich kilka, to zostanie wybrany ten położony najbliżej miejsca, z którego samochód ma być odholowany (chodzi o to, by koszty były jak najmniejsze).
O usunięciu auta i adresie parkingu podejmujący decyzję musi szybko powiadomić właściciela oraz odpowiedniego komendanta policji. W powiadomieniu musi się znaleźć informacja o tym, że pojazd nieodebrany przez trzy miesiące przepadnie na rzecz powiatu.
[b]Podstawą odbioru samochodu z parkingu będzie potwierdzenie uiszczenia opłaty za holowanie i jego przetrzymywanie. [/b]