Z danych, jakie zebraliśmy od uczelni, wynika, że większość stawia na nowoczesne technologie.Na wszystkich studenci mają przedmiot z zakresu informatyki prawniczej, na którym poznają możliwość zastosowania rozwiązań informatycznych w pracy prawnika. Na większości jego zaliczenie jest obowiązkowe. Jedynie na Uniwersytecie Jagiellońskim i Warmińsko-Mazurskim – nie.

Ponadto większość wydziałów stara się zapewnić dostęp do serwisów prawnych zawierających najbardziej aktualną bazę aktów prawnych i orzeczeń. Na wielu uczelniach, np. Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Akademii Leona Koźmińskiego czy Uczelni Łazarskiego, studenci dostają indywidualne hasła, dzięki czemu mają nieograniczony dostęp do baz prawniczych, zarówno na komputerach uczelnianych, jak i prywatnych.

Z informacji na temat szkół prawa, jakie prowadzą poszczególne uczelnie, wynika, że część z nich nie ogranicza się tylko do prawa zachodniego: brytyjskiego, amerykańskiego czy francuskiego. Część wydziałów otwiera szkoły prawa wschodniego, Uczelnia Łazarskiego, Uniwersytet Białostocki oferują szkoły prawa rosyjskiego, Jagielloński i Wrocławski – ukraińskiego, a UMCS – litewskiego. Z kolei Akademia Leona Koźmińskiego ma w swojej ofercie  studia łączące prawo i zarządzanie oraz prawo i rachunkowość, a Szkoła Wyższa Praw i Dyplomacji np. prowadzi kurs międzynarodowego prawa sportowego. Wybierając uczelnię, warto zatem sprawdzić, co poza tradycyjnymi zajęciami oferuje ona swoim studentom.