Fiskus potwierdza, że siłownia poprawia wydajność pracowników

Spółka może rozliczyć w podatkowych kosztach wydatki na wynajęcie i wyposażenie sali do ćwiczeń.

Publikacja: 24.03.2023 02:01

Fiskus potwierdza, że siłownia poprawia wydajność pracowników

Foto: Adobe Stock

Zakładowa siłownia pozwala odreagować stres i pozytywnie wpływa na kondycję załogi. Ma to przełożenie na przychody pracodawcy. Dlatego wydatki na utrzymanie sali do ćwiczeń można zaliczyć do podatkowych kosztów. Takie są wnioski z interpretacji Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 13 lutego 2023 r. (nr 0111-KDIB1-1.4010.777.2022.2.SG).

Wystąpiła o nią spółka działająca w branży informatycznej. Zajmuje się przede wszystkim rozwojem produktów marketingowych i reklamowych. Podkreśla, że zatrudniani przez nią programiści narażeni są na szereg niekorzystnych dla zdrowia czynników. Spędzają bowiem wiele godzin przed ekranami komputerów w niewygodnej pozycji. Powoduje to wady postawy oraz schorzenia kręgosłupa. Działaniom informatyków towarzyszy również wysoki poziom stresu związany z pracą pod presją czasu. Ma to niekorzystny wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne zatrudnionych osób. Powoduje spadek wydajności i kreatywności.

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Konsumenci
Sąd Najwyższy orzekł w sprawie frankowiczów. Eksperci komentują
Prawo dla Ciebie
TSUE nakłada karę na Polskę. Nie pomogły argumenty o uchodźcach z Ukrainy
Praca, Emerytury i renty
Niepokojące zjawisko w Polsce: renciści coraz młodsi
Prawo karne
CBA zatrzymało znanego adwokata. Za rządów PiS reprezentował Polskę
Aplikacje i egzaminy
Postulski: Nigdy nie zrezygnowałem z bycia dyrektorem KSSiP