O takim zamiarze poinformował poseł Prawa i Sprawiedliwości Łukasz Schreiber na Twitterze. Określił poprawkę jako nową ulgę dla klasy średniej. Udogodnienie to ma dotyczyć osób, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą, rozliczają się według skali podatkowej i osiągają przychody w przedziale około 70-132 tys. zł rocznie.

- To spowoduje ze do około 150 tys. zł rocznie nikt na skali podatkowej nie będzie stratny –zapewnia Schreiber.

Nad projektem tzw. Polskiego Ładu debatuje Sejm. We środę po południu ma się odbyć drugie czytanie rządowego projektu. Prawdopodobnie właśnie wtedy zostanie zgłoszona poprawka zapowiadana przez Schreibera. Wcześniej nad ustawą pracowała sejmowa Komisja Finansów Publicznych, wnosząc rządowego projektu tylko jedną merytoryczną zmianę. Zaproponowano likwidację dzisiejszych preferencyjnych zasad rozliczenia samotnych rodziców z dziećmi.

Czytaj więcej

"Polski Ład" PiS: chcesz przejść na prosty podatek, uważaj na pułapki

Rząd nazywa projekt tzw. Polskiego Ładu „historyczną obniżką podatków” ze względu na znaczne podniesienie – do 30 tys. zł – kwoty wolnej od podatku w PIT. Jednak opozycja i organizacje przedsiębiorców wskazują, ze nowe przepisy będą realną podwyżką podatków, m.in. za sprawą zniesienia możliwości odliczania składki ubezpieczeniowej od podatku dochodowego.

Nowe przepisy mają wejść w życie z początkiem 2022 r. Aby tak się stało, proces legislacyjny musi się zakończyć przed końcem listopada.

Czytaj więcej

Bogatym przedsiębiorcom nadal się opłaci liniowy PIT