Aktualizacja: 22.02.2015 07:37 Publikacja: 22.02.2015 00:01
Sportowcy uwiecznieni przez kamery mogą popatrzeć na siebie z góry
Foto: AFP
Opublikowany na portalu Gazeta.pl film z pożaru mostu Łazienkowskiego w ubiegłym tygodniu nakręcony kamerą umieszczoną na pokładzie drona uświadomił nam, do czego mogą się przydać zdalnie sterowane maszyny. Ale ilość pomysłów na wykorzystanie samolotów i śmigłowców bezzałogowych jest praktycznie nieograniczona. W celu czysto osobistym wykorzystał bezzałogowy helikopter pewien młody człowiek z San Francisco. Kiedy na trawniku Alamo Square poprosił o rękę swoją wybrankę, natychmiast zjawił się dron z pierścionkiem zaręczynowym. Czyż dziewczyna mogła powiedzieć „nie"? Całą scenkę można zobaczyć na YouTube.
W Marquee Nightclub w Las Vegas szampan spadał z nieba. Dosłownie. Dostarczały go drony. Nie była to jednak tania zabawa. Wartość zakupionego alkoholu musiała wynosić co najmniej 20 tys. dolarów. Ale bogaci goście luksusowego hotelu Casa Madrona w Sausalito w Kalifornii mogą się raczyć szampanem dostarczonym przez latające pojazdy.
Bezzałogowce bywały także posłańcami. Na taki pomysł wpadł serwis FlowerDeliveryExpress.com z Michigan i testował drony z kwiatami.
Czy Europa uczestniczy w rewolucji AI? W jaki sposób Stary Kontynent może skorzystać na rozwiązaniach opartych o sztuczną inteligencję? Czy unijne prawodawstwo sprzyja wdrażaniu innowacji?
„Psy gończe” Joanny Ufnalskiej miały wszystko, aby stać się hitem. Dlaczego tak się nie stało?
W „Miastach marzeń” gracze rozbudowują metropolię… trudem robotniczych rąk.
Spektakl „Kochany, najukochańszy” powstał z miłości do twórczości Wiesława Myśliwskiego.
Bank zachęca rodziców do wprowadzenia swoich dzieci w świat finansów. W prezencie można otrzymać 200 zł dla dziecka oraz voucher na 100 zł dla siebie.
Choć nie znamy jego prawdziwej skali, występuje wszędzie i dotyka wszystkich.
Czy prawo do wypowiedzi jest współcześnie nadużywane, czy skuteczniej tłumione?
Z naszą demokracją jest trochę jak z reprezentacją w piłkę nożną – ciągle w defensywie, a my powtarzamy: „nic się nie stało”.
Trudno uniknąć wrażenia, że kwalifikacja prawna zdarzeń z udziałem funkcjonariuszy policji może zależeć od tego, czy występują oni po stronie potencjalnych sprawców, czy też pokrzywdzonych feralnym postrzeleniem.
Niektóre pomysły na usprawnienie sądownictwa mogą prowadzić do kuriozalnych wręcz skutków.
Hasło „Ja-ro-sław! Polskę zbaw!” dobrze ilustruje kłopot części wyborców z rozróżnieniem wyborów politycznych i religijnych.
Ugody frankowe jawią się jako szalupa ratunkowa w czasie fali spraw, przytłaczają nie tylko sądy cywilne, ale chyba też wielu uczestników tych sporów.
Współcześnie SLAPP przybierają coraz bardziej agresywne, a jednocześnie zawoalowane formy. Tym większe znacznie ma więc właściwe zakresowo wdrożenie unijnej dyrektywy w tej sprawie.
To, co niszczy demokrację, to nie wielość i różnorodność opinii, w tym niedorzecznych, ale ujednolicanie opinii publicznej. Proponowane przez Radę Ministrów karanie za „myślozbrodnie” to znak rozpoznawczy rozwiązań antydemokratycznych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas