Mistrzostwo Anglii ucieka Manchesterowi City

Zremisowany 3:3 mecz z Sunderlandem może kosztować zespół Manciniego mistrzostwo Anglii

Publikacja: 02.04.2012 02:07

Mario Balotelli strzelił dwa gole, ale z żadnego się nie cieszył

Źle się dzieje w królestwie szejków. City wygrali tylko jeden z czterech ostatnich meczów. W sobotę od pierwszej porażki na własnym boisku dzieliły ich minuty. Zremisowali z Sunderlandem, strzelając dwie bramki w końcówce. Jedną z nich zdobył skłócony z trenerem Mario Balotelli. Ale się nie cieszył, wracał ze spuszczoną głową, jak wcześniej, gdy wykorzystał rzut karny.

– Nie grał dobrze. Chciałem go zdjąć już po pięciu minutach – stwierdził Roberto Mancini. Ale wyboru nie miał, bo Carlos Tevez nie jest jeszcze gotowy do gry od początku, a Sergio Aguero doznał kontuzji stopy, spadając... z motorynki syna. City do Manchesteru United traci dwa punkty, ale rywale grają dopiero dziś – na wyjeździe z Blackburn.

Skończyła się seria Arsenalu. Po siedmiu zwycięstwach z rzędu drużyna Wojciecha Szczęsnego przegrała z Queens Park Rangers  1:2, tracąc obie bramki po błędach Thomasa Vermaelena.

Chelsea prowadziła w Birmingham z Aston Villą 2:0, ale dziesięć minut przed końcem było już 2:2. Sprawy w swoje ręce wzięli jednak Branislav Ivanović (drugi gol w tym meczu) i Fernando Torres. Chelsea wygrała 4:2.

Bayern męczył się w Norymberdze, ale wygrał 1:0 po golu Arjena Robbena w 69. minucie (wcześniej sędzia nie uznał prawidłowej bramki Mario Gomeza) i traci już tylko trzy punkty do Borussii. Lider z Dort-mundu grał w piątek, po szalonym meczu zremisował ze Stuttgartem 4:4 (gol Kuby Błaszczykowskiego). Niemiecka prasa porównała to spotkanie do przejażdżki roller coasterem.

Tylko cud może uratować Kaiserslautern przed spadkiem. Drużyna Ariela Borysiuka (cały mecz) i Jakuba Świerczoka (poza kadrą) przegrała z HSV 0:1 i ma już osiem punktów straty do miejsca 16., dającego prawo gry w barażach o utrzymanie. Zajmuje je teraz FC Koeln po porażce w Augsburgu (1:2). Sławomir Peszko został zmieniony w przerwie. Przed spadkiem broni się też wciąż Mainz. Z Eugenem Polańskim w składzie rozbił w Bremie Werder 3:0.

Nowy trener Interu Andrea Stramaccioni zaczął pracę od zwycięstwa 5:4 nad Genoą. Czy będzie włoskim Guardiolą? Tydzień temu z drużyną do lat 19 wygrał turniej NextGen Series, nazywany małą Ligą Mistrzów. Prezydent Massimo Moratti chce latem odmłodzić kadrę, klub interesuje się podobno Łukaszem Piszczkiem.

Milan stracił punkty w Katanii (1:1). Massimiliano Allegri miał pretensje do sędziego, że nie uznał drugiego gola Robinho, ale nawet powtórki telewizyjne nie wyjaśniają, czy piłkę po strzale Brazylijczyka rywale wybili już zza linii bramkowej.

Real po czterech latach wygrał w Pampelunie. Pokonał Osasunę 5:1, zdobył już 100 goli i do pobicia swojego ligowego rekordu z sezonu 1989/1990 brakuje mu ośmiu bramek. Ma wciąż sześć punktów przewagi nad Barceloną (2:0 z Athletikiem).

PSG drugi raz w sezonie przegrało z Nancy – 1:2 na wyjeździe. To pierwsza porażka w lidze, od kiedy trenerem paryżan jest Carlo Ancelotti. Bordeaux z Ludovikiem Obraniakiem zremisowało 1:1 z Dijon, tracąc gola w doliczonym czasie. Walczące o utrzymanie Auxerre pokonało 2:0 Valenciennes (90 minut Dariusza Dudki).

Anglia

31. kolejka

• Wolverhampton – Bolton 2:3 (Kightly 53, Jarvis 88 – Petrow 63-k, Alonso 80, Davies 84)

• Wigan – Stoke 2:0 (Alcaraz 54, Moses 90)

• Queens Park Rangers – Arsenal 2:1 (Taarabt 22, Diakite 66 – Walcott 37)

• Manchester City – Sunderland 3:3 (Balotelli 43-k, 85, Kolarov 86 – Larsson 31, 55, Bendtner 45)

• Fulham – Norwich 2:1 (Dempsey 2, Duff 13 – Wilbraham 77)

• Everton – West Bromwich 2:0 (McAuley 18-sam., Anichebe 68)

• Aston Villa – Chelsea 2:4 (Collins 77, Lichaj 80 – Sturridge 9, Ivanović 51, 83, Torres 90)

• Newcastle – Liverpool 2:0 (Cisse 19, 59). Czerwona kartka: J. Reina (83, Liverpool)

• Tottenham – Swansea 3:1 (van der Vaart 19, Adebayor 73, 86 - Sigurdsson 59)

• Blackburn – Manchester United, mecz w poniedziałek (20.55, Canal+ Sport)

30. kolejka

• Auxerre – Valenciennes 2:0 (Chafni 24, Oliech 66)

• Bordeaux – Dijon 1:1 (Tremoulinas 71-k – Guerbert 90+1)

• Lorient – Evian TG 0:1 (Dja Djedje 19)

• Saint-Etienne – Nice 2:3 (Gradel 22, Marchal 42 – Mounier 34, 56, Clerc 89)

• Sochaux – Brest 2:1 (Maiga 77, Privat 82 – Grougi 3)

• Nancy – PSG 2:1 (Traore 18, Mollo 89 – Sissoko 50)

• Caen – Ajaccio 0:0

• Lille – Toulouse 2:1 (Hazard 12-k, Payet 31 - Aurier 60). Czerwona kartka: P. Sirieix (83, Toulouse)

• Rennes – Olympique Lyon 1:1 (Erding 5 – Lopez 76)

• Racing – Granada 0:1 (Siqueira 89-k)

• Sporting – Saragossa 1:2 (Eguren 50 – Postiga 37, Lafita 90)

• Osasuna – Real Madryt 1:5 (Nino 48 – Benzema 7, Ronaldo 37, 70, Higuain 40, 77). Czerwona kartka: R. Lamah (90, Osasuna)

• Barcelona – Athletic 2:0 (Iniesta 40, Messi 58-k)

• Malaga – Betis 0:2 (Castro 39, Dorado 45+2)

• Atletico – Getafe 3:0 (Salvio 24, Diego 62, Falcao 77)

• Valencia – Levante 1:1 (Jonas 35 - Kone 53)

• Sociedad – Rayo Vallecano 4:0 (Agirretxe 6, Zurutuza 31, Griezmann 51, Vela 53)

28. kolejka

• Borussia Dortmund – Stuttgart 4:4 (Kagawa 33, Błaszczykowski 49, Hummels 81, Perisić 87 – Ibisević 71, Schieber 77, 79, Gentner 90+2)

• Bayer – Freiburg 0:2 (Schuster 8, Caligiuri 60)

• Kaiserslautern – Hamburg 0:1 (Jansen 28)

• Augsburg – Koeln 2:1 (Koo Ja-Cheol 19, Rafael 45-k – Podolski 42-k)

• Nuernberg – Bayern 0:1 (Robben 69)

• Werder – Mainz 0:3 (Szalai 19, Choupo-Moting 48, 74)

• Hertha – Wolfsburg 1:4 (Kobiaszwili 13 – Janker 29-sam., Helmes 34, 81, Mandzukić 77)

• Hanower – Borussia Moenchengladbach 2:1 (Konan 57, Diouf 77 - Nordtveit 78)

• Hoffenheim – Schalke 1:1 (Salihović 30-k - Huntelaar 80-k)

30. kolejka

• Catania – Milan 1:1 (Spolli 57 – Robinho 34)

• Parma – Lazio 3:1 (Mariga 6, Floccari 12, 72 – Scaloni 36)

• Roma – Novara 5:2 (Marquinho 25, Osvaldo 35, Simplicio 56, Krkić 62, Lamela 90+2 - Caracciolo 17, Morimoto 78)

• Cagliari – Atalanta 2:0 (Conti 11, Pinilla 54)

• Lecce – Cesena 0:0

• Fiorentina – Chievo 1:2 (Ljajić 71 - Pellissier 24, Rigoni 88)

• Inter – Genoa 5:4 (Milito 13, 27, 85-k, Samuel 38, Zarate 74 - Moretti 45+2, Palacio 60-k, Gilardino 80-k, 90-k). Czerwone kartki: Julio Cesar (79, Inter); F. Belluschi (84, Genoa)

• Bologna – Palermo 1:3 (Soerensen 50 - Donati 68, Hernandez 76, Morleo 86-sam.). Czerwona kartka: A. Mantovani (81, Palermo)

• Siena – Udinese 1:0 (Destro 70)

• Juventus – Napoli 3:0 (Bonucci 54, Vidal 75, Quagliarella 83). Czerwona kartka: J. Zuniga (86, Napoli)