Portugalia rozbiła Luksemburg, Ronaldo śrubuje swoje rekordy

Cristiano Ronaldo strzelił dwa gole w wygranym przez Portugalię 6:0 z Luksemburgiem wyjazdowym meczu eliminacji piłkarskich Mistrzostw Europy.

Publikacja: 27.03.2023 06:04

Cristiano Ronaldo

38-letni Ronaldo rozpoczął kanonadę w meczu z Luksemburgiem otwierając wynik meczu w 9. minucie. Drugiego gola dołożył 22 minuty później.

Dla Ronaldo były to gole numer 121 i 122 w narodowych barwach. Portugalczyk od pewnego czasu jest piłkarzem z największą liczbą goli strzelonych dla narodowej reprezentacji w historii i obecnie śrubuje ten rekord.

122

Tyle goli zdobył dla reprezentacji Portugalii Cristiano Ronaldo

Mecz z Luksemburgiem był 198 meczem Ronaldo w barwach narodowej reprezentacji - również pod tym względem Ronaldo jest rekordzistą.

Ronaldo jest też najskuteczniejszym piłkarzem Portugalii w meczach eliminacji Mistrzostw Europy - w dotychczasowej karierze zagrał w 37 takich meczach strzelając w nich 35 goli.

Pozostałe bramki dla Portugalii w meczu z Luksemburgiem zdobywali Joao Felix, Bernardo Silva, Otavio i Rafael Leao.

Portugalia po dwóch meczach eliminacji Euro 2024 prowadzi w grupie J dzięki dwóm wysokim zwycięstwom (w pierwszym meczu eliminacji Portugalia pokonała 4:0 Liechtenstein).