OGC Nice z Bułką w bramce w półfinale Pucharu Francji

Po sensacyjnym wyeliminowaniu z rozgrywek Pucharu Francji PSG, OGC Nice w ćwierćfinale rozbiło Olympique Marsylia, pokonując wyżej notowanego rywala 4:1.

Publikacja: 10.02.2022 07:07

OGC Nice - Olympique Marsylia 4:1

Bramki drużyny z Nicei w meczu z Olympique Marsylia bronił wypożyczony z drużyny z Paryża Marcin Bułka, który był bohaterem meczu z PSG (w serii rzutów karnych obronił dwa uderzenia). W meczu z Olympique polski bramkarz również popisał się kilkoma skutecznymi interwencjami - czytamy w Onecie.

Bohaterem meczu był jednak Justin Kluivert - Holender zdobył dwa gole dla gospodarzy i zapisał na swoim koncie asystę.

W barwach Olympique Marsylia wybiegł na murawę Arkadiusz Milik, który w dotychczasowych rozgrywkach Pucharu Francji zapisał na swoim koncie pięć trafień. W meczu z Niceą był jednak bezradny, podobnie jak jego koledzy.

Olympique wyszło na prowadzenie już w trzeciej minucie, po samobójczym trafieniu Melvina Barda, od którego piłka odbiła się po tym, jak Bułka obronił płaski strzał Turka, Cengiza Undera.

Po tym trafieniu Nicea rzuciła się do odrabiania strat i już siedem minut później było 1:1, po trafieniu Amine'a Gouiriego. Jeszcze przed przerwą na 2:1 podwyższył Kluivert.

5

Tyle goli w Pucharze Francji zdobył Arkadiusz Milik

Na początku drugiej połowy goście zdobyli gola, ale trafienie rezerwowego, Cedrica Bakambu, zostało anulowane z powodu spalonego. Chwilę później było już 3:1 po drugim golu Kluiverta.

W 53. minucie Bułka wygrał pojedynek "jeden na jednego" z Bakambu.

Wynik meczu ustalił - po podaniu Kluiverta - Andy Delort.