Mundial w Katarze: Messi zapisuje się w historii

Lionel Messi, otwierając wynik meczu grupy C mundialu w Katarze, został pierwszym reprezentantem Argentyny, który zdobywał gole na czterech mundialach.

Publikacja: 22.11.2022 11:56

Lionel Messi

Messi w 10. minucie meczu Argentyny z Arabią Saudyjską wykorzystał rzut karny, zdobywając swojego pierwszego gola na mundialu w Katarze.

To czwarty mundial, na którym Messi zdobył bramkę. Pierwszy raz trafił do siatki w 2006 roku, gdy trafił do siatki w wygranym 6:0 przez Argentynę meczu fazy grupowej z Serbią i Czarnogórą.

Messi zagrał następnie na mundialu w 2010 roku, ale wówczas nie trafił do siatki.

W 2014 roku Messi zdobył cztery gole, a Argentyna doszło do finału, przegrywając walkę o złoto z Niemcami.

7

Tyle goli zdobył dotychczas Messi na mundialach

Na mundialu w 2018 roku Messi strzelił jedną bramkę (na tamtym mundialu Messi nie wykorzystał rzutu karnego w meczu fazy grupowej z Islandią).

Dotychczas tylko czterech piłkarzy (poza Messim) zdobywało gole w czterech różnych mundialach - są to Pele, Uwe Seeler, Miroslav Klose i Cristiano Ronaldo.

2 / 3
Mundial 2022
Influencer świętował na murawie po zwycięstwie Argentyny. FIFA prowadzi dochodzenie