Aktualizacja: 05.02.2015 21:29 Publikacja: 05.02.2015 21:29
W ubiegłym roku oszczędności Polaków zmniejszyły się o ponad 6 proc.
Foto: Bloomberg
W ubiegłym roku oszczędności Polaków zmniejszyły się o ponad 6 proc., na co największy wpływ miało pozbawienia otwartych funduszy emerytalnych ponad połowy zgromadzonych tam aktywów. Na głowę statystycznego obywatela przypadało na koniec 2014 r. 28,6 tys. zł, o ok. 2 tys. zł mniej niż rok wcześniej.
Rynek consumer finance w Polsce ma się dobrze, a co ważniejsze ma również potencjał do dalszego rozwoju – takie wnioski płyną z prezentacji dr. Mariusza Cholewy, prezesa Biura Informacji Kredytowej.
Inwestycje w złoto wspomagają stabilność pieniądza i gospodarki. W niepewnych czasach ten kruszec jest bezpieczną przystanią. Na złocie rzadko się traci, bo popyt, nawet jeśli spadnie, to zawsze wraca.
25 listopada Ministerstwo Finansów wydało komunikat dotyczący emisji detalicznych obligacji oszczędnościowych. Podano informacje o oprocentowaniu i marżach na grudzień 2024.
Swój poziom zadowolenia z życia Polacy oceniają na około 67 proc. Dla młodych najważniejsze są miłość i pieniądze, dla starszych – zdrowie i rodzina.
Obecnie klienci mogą sprawdzić opony niczym smartfony, mając dostęp do wnikliwych testów opon, co pozwala im porównywać i analizować konkretne modele i ich parametry w różnych warunkach.
Cybernetyczne ataki na banki skandynawskie dokonywane prawdopodobnie przez hakerów związanych z Rosją są największym zagrożeniem dla stabilizacji finansowej w regionie - stwierdził w wywiadzie dla Bloomberga nowy wiceprezes banku centralnego Danii, Ulrik Nodgaard.
Zielone Orły „Rzeczpospolitej” to nagroda dla tych, którzy chcą dbać o czyste środowisko i zieloną transformację na różnych poziomach – na poziomie gospodarczym, samorządowym, organizacji pozarządowych – mówił Michał Szułdrzyński, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”, podczas rozdania nagród dla najbardziej zasłużonych w obszarze ekologii osób, organizacji i firm.
Czy banki zaoferują klientom nowe produkty o bardziej długoterminowym charakterze? Wszystko na to wskazuje. Ale czy Polacy z nich skorzystają? Do tego potrzebna jest m.in. większa wiedza finansowa.
Sektor usług finansowych wyraźnie wyprzedza inne branże we wdrażaniu sztucznej inteligencji – wynika z najnowszego badania firmy SAS. Wśród największych wyzwań wskazywane są obszary dotyczące prywatności i bezpieczeństwa danych.
Jeżeli chcemy, by ktoś z bliskich zyskał dostęp do naszego konta naszej śmierci, powinniśmy wydać tzw. dyspozycję wkładem na wypadek śmierci. Dosyć często myli się ją z pełnomocnictwem, a to dwa różne rozwiązania. Warto o tym wiedzieć, bo pobranie pieniędzy z cudzego konta bez odpowiedniego upoważnienia może skończyć się oskarżeniem o kradzież lub wyłudzenie. Za to grozi kara do 8 lat więzienia.
Zaostrza się walka banków o klientów… biznesowych. Konsumenci wciąż są oczywiście niezwykle ważni, ale zarobek na firmach wydaje się obecnie pewniejszy. A do tego oczekiwany zielony boom inwestycyjny daje kredytodawcom większą przestrzeń do rozwoju.
Zastrzeżenie numeru PESEL powoduje ograniczenia w dostępie do niektórych usług bankowych – przypomina bank PKO BP. Bank odpowiada klientom na najczęściej pojawiające się pytania i wątpliwości. Jest ich całkiem sporo.
PSD3, czyli Payment Services Directive 3 to jedna z najbardziej znaczących zmian, które będą miały wpływ zarówno na instytucje finansowe, jak i konsumentów. Umożliwi dokonanie kolejnej transformacji w obszarze płatności i funkcjonowaniu instytucji finansowych.
Coraz więcej instytucji finansowych deklaruje osiągnięcie neutralności klimatycznej w ciągu najbliższych dwóch dekad.
Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się, by jeden z największych banków w Korei, należący do rządu, utworzył w Polsce bank pod nazwą IBK BP SA.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas