Mateusz Pawlak

Mateusz Pawlak

dziennikarz ekonomiczny, prowadzący portal MojaEmerytura.rp.pl

Bezpieczny kredyt 2 procent z podpisem prezydenta. Program rusza od lipca

Prezydent podpisał Ustawę o pomocy państwa w oszczędzaniu na cele mieszkaniowe, zakładającą wprowadzenie 2-proc. kredytów i kont mieszkaniowych.

Serce Warszawy na nowo. Rusza budowa placu Centralnego

Rozpoczęła się budowa placu Centralnego, który znajdzie się w środkowej części placu Defilad. Przed Pałacem Kultury i Nauki będzie mniej betonu i asfaltu, pojawi się ponad 100 nowych drzew, tysiące krzewów, trawniki oraz niska sadzawka. Powstanie w ten sposób kolejne miejsce Nowego Centrum Warszawy.

Gmina nie zapłaci VAT od dofinansowania UE na instalacje OZE u mieszkańców

Tak zdecydował Naczelny Sąd Administracyjny.Gmina nie musi odprowadzać VAT-u od unijnego dofinansowania pozyskanego na montaż kolektorów słonecznych na posesjach mieszkańców.

Samorządy zostały z górą węgla

Gminny węgiel, który ratował przed drożyzną teraz przegrywa z promocjami PGG. Samorządy chcą interwencji.

Zwrot nadpłaty składki zdrowotnej ZUS jest przychodem? To zależy

Wielu przedsiębiorców czeka obecnie na zwrot nadpłaconej składki zdrowotnej. Powstaje jednak pytanie, czy zwrot nadpłaty składki zdrowotnej powinien zostać uznane za przychód przedsiębiorstwa.

Pokonać plastik. Wielkie wyzwanie dla planety

Tematem przewodnim Światowego Dnia Środowiska w tym roku jest wezwanie do zakończenia globalnego kryzysu zanieczyszczania środowiska tworzywami sztucznymi.

Jaki rozwój gospodarczy stolicy? Ruszyły konsultacje

Stolica przygotowała projekt polityki rozwoju gospodarczego miasta. W dokumencie opisane zostały wartości i zasady działań w relacjach z partnerami. Teraz urzędnicy miejscy chcą poznać – podczas konsultacji społecznych – opinię mieszkańców.

Warszawa ogranicza koszenie trawników

Dobiega końca pierwsze koszenie trawników na terenach zarządzanych przez stołeczny Zarząd Zieleni. Jednostka kosi tylko w tych miejscach, gdzie jest to niezbędne. Do podobnych działań zachęca też spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe.

Wymagania dla kupujących pierwsze mieszkania. Są plany poluzowania

Niższe koszty, wyższa zdolność kredytowa i brak konieczności posiadania wkładu własnego – na to wszystko mogą już niedługo liczyć osoby, które będą chciały kupić pierwsze mieszkanie.

Jest projekt nowego Studium Warszawy

Jaka będzie Warszawa w przyszłości? Zielona, zdrowa i bezpieczna. Wygodna – wszędzie będzie blisko. Rafał Trzaskowski po raz pierwszy zaprezentował dzisiaj założenia projektu nowego dokumentu dotyczącego wizji rozwoju miasta.