Dotacje na rozbudowę kanalizacji i oczyszczalni ścieków na Pomorzu Zachodnim

Środki na wsparcie inwestycji pochodzą z działania 2.16 „Odprowadzanie i oczyszczanie ścieków”. Nabór aplikacji o dotacje na rozbudowę kanalizacji i oczyszczalni na Pomorzu Zachodnim ma być prowadzony do 18 grudnia.

Publikacja: 21.11.2023 02:00

Dotacje na rozbudowę kanalizacji i oczyszczalni ścieków na Pomorzu Zachodnim

Foto: Adobe Stock

O wybór projektu do dofinansowania w trakcie tego naboru wniosków mogą ubiegać się podmioty odpowiedzialne za realizację zadań związanych z gospodarką wodno-ściekową na terenie aglomeracji, tj. jednostki samorządu terytorialnego i ich związki oraz przedsiębiorstwa wodociągowo-kanalizacyjne (w rozumieniu art. 2 pkt 4 ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków). Dofinansowane będą mogły zostać projekty realizowane na terenie miejscowości o wielkości od 2 tys. do poniżej 10 tys. RLM (równoważna liczba mieszkańców) wskazane w aktualizacji Krajowego Planu Oczyszczania Ścieków Komunalnych obowiązującej w dniu złożenia wniosku o dofinansowanie projektu i określone jako niespełniające wymaganych warunków zgodności z dyrektywą nr 91/271/EWG. Projekty te będą mogły obejmować:

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Nieruchomości
Jak kwestionować niezgodne z prawem plany inwestycyjne sąsiada? Odpowiadamy
Materiał Promocyjny
Mity i fakty - Czy to prawda, że elektryczne auta palą się częściej niż spalinowe?
Praca, Emerytury i renty
Krem z filtrem, walizka i autoresponder – co o urlopie powinien wiedzieć pracownik
Zdrowie
Jak uzyskać pieniądze za błędy medyczne. Odpowiadamy na pytania
Nieruchomości
Większe odległości od działki sąsiada. Jakie zmiany się szykują
Podatki
Jak rozliczyć PIT od wynajmu pokoi gościnnych na wsi