Pieniądze na czyste powietrze

RIO zakwestionowała zmianę uchwały budżetowej – rada gminy przyjęła do budżetu środki z WFOŚGW w dziale 900, rozdziale 90005 i paragrafie 2460. Są to środki na prowadzenie programu „Czyste powietrze”. Jednak nie zwiększono wydatków w dziale 900 i rozdziale 90005. Czy stanowisko RIO jest zasadne? – pyta radny.

Publikacja: 16.05.2023 02:00

Pieniądze na czyste powietrze

Foto: Adobe Stock

„Czyste Powietrze” to pierwszy ogólnopolski program dopłat do wymiany starych pieców oraz docieplenia domów jednorodzinnych. Celem programu jest walka ze smogiem. Środki z programu uzyskują m.in. jednostki samorządu terytorialnego o statusie gmin. Jak podano w pytaniu środki zostały wprowadzone do uchwały budżetowej w podanych podziałkach klasyfikacji budżetowej.

Na uwagę zasługuje art. 411 ust. 10f pkt 2 lit. b ustawy z 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska, z którego wynika, że Narodowy Fundusz może udostępniać środki finansowe wojewódzkim funduszom z przeznaczeniem na pokrycie kosztów obsługi zadań realizowanych przez:

Pozostało 88% artykułu

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Prawnicy
Jeden z najbardziej znanych prawników w Polsce odsunięty od zajęć ze studentami
Prawo dla Ciebie
Pokłosie afery Collegium Humanum? Będzie zaostrzenie przepisów o studiach podyplomowych
Edukacja i wychowanie
Duże zmiany w szkołach od 1 września 2024 r. Nowacka podpisała rozporządzenie
Samorząd
Krzyże w warszawskich urzędach zakazane. Sprawa trafi do prokuratury
Praca, Emerytury i renty
Czternasta emerytura - rząd proponuje termin