Reklama
Rozwiń

Odszedł błyskotliwy komentator

Zmarł Andrzej S. Nartowski – poinformowała jego rodzina na Twitterze. Redakcja „Rzeczpospolitej” żegna swojego felietonistę.

Publikacja: 28.09.2022 03:00

Andrzej S. Nartowski zm. 24 września 2022 r.

Andrzej S. Nartowski zm. 24 września 2022 r.

Foto: MAłGORZATA PSTRąGOWSKA

– Często odnoszę wrażenie, że na naszym rynku kapitałowym ład korporacyjny jest jak żona porucznika Columbo z Wydziału Zabójstw L.A.P.D. Mówi się o niej ciągle, ale nikt jej nie widział – mawiał Andrzej Nartowski, zmarły przed kilkoma dniami ceniony ekspert ładu korporacyjnego i rynku kapitałowego, były prezes Polskiego Instytutu Dyrektorów, honorowy członek GPW.

Redakcja żegna więc swojego publicystę, eksperta, którego ceniliśmy za cięte pióro. Komentował rzeczywistość trafnie, bezlitośnie, ale i sprawiedliwie – potrafił spojrzeć krytycznie na problemy z każdej strony i zauważyć kwestie nie dostrzegane przez innych. Jego wieloletnie doświadczenie przy tworzeniu ładu korporacyjnego dawało mu też wyczulenie na rozwiązania sprawiedliwe, a przenikliwa wiedza pozwalała w locie trafnie oceniać nowe zjawiska, pomysły na reorganizację czy też czasem psucie polskiego rynku. I tak też zapamiętał go Andrzej Stec, redaktor naczelny „Gazety Giełdy i Inwestorów Parkiet” i wicenaczelny „Rzeczpospolitej”. – Andrzej Nartowski był i pozostanie osobowością polskiego rynku kapitałowego. Od zawsze promował ład korporacyjny i szacunek dla każdego akcjonariusza spółki giełdowej: tego dużego, ale i małego. Jego ostre pióro zostanie w naszej pamięci na zawsze – zapewnia Andrzej Stec.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Biznes
Napięcia UE–Chiny. Rozmowa Trumpa i Zełenskiego i szczyt BRICS w Rio
Biznes
Rosyjski bogacz traci majątek. Sfinansuje wojnę Putina
Biznes
Niemiecki biznes boi się poboru. A co w Polsce?
Biznes
Ustawa Trumpa, obawy firm transportowych, biznes przeciw unijnym regulacjom AI
Biznes
Fundacja rodzinna, czyli międzypokoleniowy skarbiec