Aleksandra Ptak-Iglewska

Aleksandra Ptak-Iglewska

Absolwentka prawa na EUV Viadrina we Frankfurcie nad Odrą, polonistyki na UWr oraz studiów podyplomowych stosunki międzynarodowe i dyplomacja na Collegium Civitas. Dziennikarka działu ekonomicznego „Rzeczpospolitej” od 2017 r.

Jaka będzie przyszłość rolnictwa?

Polskie rolnictwo nazbierało przez lata wyzwań, z którymi decydenci nie chcą się mierzyć ze względu na ich polityczny ciężar. Wśród nich są decyzja o terminalach zbożowych, zasady współpracy z Ukrainą i strategia przyszłości rolnictwa

Drugie podejście Gdyni do agroportu. Chętna KGS. Mamy też odpowiedź Viterry

Kolejny przetarg na terminal zbożowy w Gdyni ma zostać ogłoszony w maju i rozstrzygnięty do końca roku, dowiedziała się „Rzeczpospolitej”. Redakcja poznała także stanowisko Viterry, członka konsorcjum anulowanego przetargu.

Agroportów nie będzie. Utracona szansa na sukces Polski

Nie powstanie terminal zbożowy w Gdańsku, nie powstanie też terminal zbożowy w Gdyni. W ostatnim półroczu ogłoszono dwa przetargi i oba zostały odwołane z tajemniczych przyczyn. Czy chodzi o zakulisowe zagrywki czy przekazanie terminali w ręce państwowego gracza, i tak wygrywają Niemcy.

Katastrofalna decyzja dla eksportu. Odwołany przetarg na terminal zbożowy w Gdańsku

To już kolejne odwołanie przetargu na terminal zbożowy. Najpierw unieważniono przetarg na terminal w Gdyni, teraz zarząd portu w Gdańsku unieważnił przetarg na głębokowodny agroterminal.

Korupcja zatrzymała polsko-ukraińskie negocjacje rolne. Warszawa czeka

Korupcyjny skandal w resorcie rolnictwa w Kijowie wstrzymał negocjacje krajów dotyczące importu surowców rolnych.

Michał Kołodziejczak: Związek rolniczy Orka istnieje na razie tylko w Sejmie

O co im chodzi, tego raczej nikt do końca nie wie. To działanie jest koordynowane przez Roberta Telusa oraz Piotra Polaka, posłów PiS - mówi "Rzeczpospolitej" Michał Kołodziejczak, wiceminister rolnictwa.

Tajemnicza głodówka w Sejmie nieistniejącego związku

Protest głodowy formalnie najwyraźniej nieistniejącego związku rolniczego Orka przypomina, jak wiele przypadkowych osób kształtuje polskie rolnictwo.

Dziwny strajk głodowy w Sejmie. Rolniczy związek nie istnieje, ale protestuje

Trwa nietypowy strajk głodowy rolników w Sejmie. Nietypowy, bo związek rolniczy Orka, który okupuje stoliki dziennikarskie, oficjalnie nie istnieje, a wśród jego członków jest m.in. kierowca tira i elektryk - ustaliła „Rz”.

Herbaty mrożone biją rekordy, ale kaucje straszą

Sprzedaż napojów odbija po pandemicznym załamaniu. Rynek wart 25 mld zł znowu rozwija się dwucyfrowo. Najwięcej energii ma mrożona herbata – zaliczyła 30-proc. wzrost.

Wracają śnięte ryby, rząd śpi

Premier Tusk obiecywał w exposé ochronę rzek, ale na razie nikt nie ogranicza pozwoleń wodno-prawnych. Płynie więc solanka z kopalń, do Kanału Gliwickiego wróciły śnięte ryby.