Aleksandra Ptak-Iglewska

Aleksandra Ptak-Iglewska

Absolwentka prawa na EUV Viadrina we Frankfurcie nad Odrą, polonistyki na UWr oraz studiów podyplomowych stosunki międzynarodowe i dyplomacja na Collegium Civitas. Dziennikarka działu ekonomicznego „Rzeczpospolitej” od 2017 r.

System kaucyjny u bram, lobbing odpocznie. Jest trzeci wniosek operatora

System kaucyjny z trudem pokonuje kolejne miesiące przygotowań. Do resortu klimatu trafił właśnie trzeci wniosek operatora, ale producenci napojów i piwa ciągle czekają na zgodę.

Czy będzie trzeci operator systemu kaucyjnego? Właściciel Lidla i Kauflandu złożył wniosek

Lidl, Kaufland i PreZero wkraczają do systemu kaucyjnego. Spółki Grupy Schwarz złożyły wniosek o zezwolenie na prowadzenie operatora systemu kaucyjnego. To będzie już trzeci operator, a czeka jeszcze co najmniej dwóch.

Wiceminister klimatu: Jest już trzeci wniosek operatora systemu kaucyjnego

Trzeci wniosek o zezwolenie na utworzenie operatora systemu kaucyjnego, początek konsultacji międzyresortowych oraz rezygnację z opakowań po kefirach i mleku w systemie kaucyjnym zapowiedziała na konferencji Anita Sowińska, wiceminister klimatu.

Jest już drugi operator systemu kaucyjnego. Mikroskopijna spółka

Mikroskopijna spółka PolKa została właśnie drugim operatorem systemu kaucyjnego, podczas gdy UOKiK nadal bada wnioski dużych firm.

Skrajna prawica nie ma władzy w Brukseli, ale zdobyła większe wpływy w gospodarce

Jak wzrost skrajnej prawicy w wyborach wpłynie na gospodarkę EU? - Politycy centrowi mogą zacząć przejmować jej postulaty, ograniczać Zielony Ład, wydatki na obronność czy zmienić politykę migracyjną - komentuje Piotr Kuczyński, analityk DI Xelion.

Analitycy o eksporcie zboża: „Idziemy na rekord”. Ukraina radzi sobie bez Polski

Polska mogła od początku roku wysłać za granicę nawet 11,8 mln ton zboża. To rekord. Wynik jest o połowę lepszy niż z czasów przed wojną w Ukrainie. Za to już nie jesteśmy potrzebni Ukrainie w eksporcie zboża i pytanie... czy kiedykolwiek byliśmy.

Kto wygra wyścig o system kaucyjny. Coraz więcej chętnych

W rozgrywce o system kaucyjny pojawiło się już czterech graczy, w tym małe spółki oraz najwięksi producenci napojów i piwa. Ale jak zachowają się właścicieli marek własnych?

Rafał Zahorski: Spółka ze swoją działką może robić co chce

Tereny spółki Andreas są prywatne, my jako zarząd portu nie mamy żadnego wpływu na to, co oni tam będą robić w przyszłości – mówi Rafał Zahorski, pełnomocnik ds. rozwoju portów w Zarządzie Morskich Portów Szczecin i Świnoujście.

Polskie firmy wyjątkowo długo czekają na pieniądze. To spowalnia eksport

Polskie firmy tracą właśnie swoją podstawową przewagę konkurencyjną - niskie ceny, a innych wyróżniających zalet, jak renomy opartej na designie czy jakości, nie wypracowały. Dlatego muszą konkurować inaczej – boleśnie wydłużają terminy płatności.

Szczeciński port reaguje na tekst „Rzeczpospolitej” o sprzedaży terminala Andreas

To nie wygląda tak czarno ani tak źle – napisał redakcji pełnomocnik zarządu Portu Szczecin w reakcji na nasz artykuł o planowanej sprzedaży terminala Andreas.