Aleksandra Ptak-Iglewska

Aleksandra Ptak-Iglewska

Absolwentka prawa na EUV Viadrina we Frankfurcie nad Odrą, polonistyki na UWr oraz studiów podyplomowych stosunki międzynarodowe i dyplomacja na Collegium Civitas. Dziennikarka działu ekonomicznego „Rzeczpospolitej” od 2017 r.

Adam Kłodecki: Jak nie dać się zwariować

Troski związane z wojną, wzrostem cen, zagrożeniem zdrowotnym mogą się przekładać na niepokoje egzystencjalne – czy damy radę przetrwać do pierwszego. Ale nie można dać się zwariować – mówi psychoterapeuta Adam Kłodecki.

Biznes ostro protestuje w sprawie zatrzymania Rafała Baniaka

Z obawą obserwujemy nadużywanie środków przymusu wobec przedstawicieli środowisk biznesowych – pisze Polska Rada Biznesu.

Dariusz Szymczycha: Wojna ucina głowę oligarchom

Wojna ucina głowę oligarchom, a system oligarchiczny był podstawą systemu korupcyjnego – mówi Dariusz Szymczycha, wiceprezes Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej w rozmowie o tym, jak radzi sobie ukraiński biznes w czasach wojny.

Coraz więcej mięsa z roślin

Wartość sprzedaży zamienników mięsa i owoców morza skoczy w tym roku do 108 mln zł wobec 9 mln zł w 2019 r., prognozuje Euromonitor.

Zamienniki mięsa podbijają rynek, ale inflacja może zmienić reguły gry

Sprzedaż zamienników mięsa i owoców morza skoczy w tym roku do 108 mln zł. Inflacja może jednak zdusić tak szybki rozwój rynku.

Kredobank ma 10 mln euro na kredyty w rejonie walk

Już za dwa tygodnie popłyną unijne euro do małych ukraińskich firm. Nawet tam, gdzie toczą się walki.

Bank z portfela PKO kredytuje firmy w rejonie walk

Należący do PKO BP ukraiński KredoBank już za dwa tygodnie uruchomi linię kredytową dla małych firm ukraińskich, środki zapewnia Unia Europejska za pośrednictwem BGK.

Dania z owadów? To wciąż niszowy i egzotyczny produkt

- Nie ma potrzeby namawiać ludzi, by jedli tego rodzaju produkty – mówi o żywności z owadów Michał Pokorski, prezes spółki HiProMine, produkującej białko z owadów.

Unijny podatek od nadzwyczajnych zysków nie zadziałał. Znikomy efekt

Nadzwyczajny podatek dla firm energetycznych miał przynieść miliardy euro, ale nie przyniósł ich zbyt wiele, a Polska, Czechy, Słowacja i Węgry słabo go wykorzystały.

Dla dobra owadów UE bije w pestycydy

Walka o przetrwanie pszczół i trzmieli nabiera rozmachu. Komisja Europejska ma nowy plan.