Aleksandra Ptak-Iglewska

Afera paszowa może zakończyć się katastrofą dla polskiego eksportu drobiu

Oszustwo firmy z Poznania może wstrząsnąć polskim eksportem drobiu. Berg+Schmidt sprzedawała nieprzebadane, podrobione oleje jako dodatki do pasz.

Rynek, który oberwał zbyt mocno. Masowe likwidacje restauracji i barów

Restauracje, bary i kateringi znikają na skalę masową. Praktycznie nikt w gastronomii nie jest w dobrej kondycji finansowej, natomiast w złej i bardzo złej – około 80 proc. Knajpy dobija inflacja, koszty prądu i… kursy walut.

Restauracje masowo zawieszają działalność. Kryzys zwala je z nóg

I tanie bary, i drogie restauracje – nikt sobie dobrze nie radzi, a liczba zawieszanych jadłodajni gwałtownie rośnie.

Meble w obliczu katastrofy. Ceny drewna szybują, a popyt runął

Zapowiedź horrendalnych podwyżek cen drewna zderza się z załamaniem popytu.

Zełenski: Rosja zagrozi eksportowi zboża. Może zerwać umowę ze Stambułu

– To oczywiste, że Rosja przygotowuje grunt pod próbę przerwania inicjatywy zbożowej – powiedział Wołodymyr Zełenski, prezydent Ukrainy, w filmiku zamieszczonym na oficjalnej stronie internetowej jego urzędu.

Odszedł błyskotliwy komentator

Zmarł Andrzej S. Nartowski – poinformowała jego rodzina na Twitterze. Redakcja „Rzeczpospolitej” żegna swojego felietonistę.

Kończy się czas na zwrot pieniędzy z systemu poboru opłat ViaToll

O zwrot pieniędzy z wygaszonego systemu poboru opłat działającego w Polsce w latach 2011–2021 elektronicznego systemu poboru opłat za przejazd drogami krajowym ViaToll można się ubiegać tylko do końca września 2022 roku.

Biznes o podatku od zysków nadzwyczajnych: leczenie dżumy cholerą

Biznes pyta – czy pieniądze z podatku od zysków nadzwyczajnych pójdą na kolejne transfery socjalne w roku przedwyborczym.

Węgierski minister: Budapeszt w sprawie rozmów z UE nie ma sobie nic do zarzucenia

– Komisja Europejska nie może podejmować uchwał tylko na podstawie decyzji politycznych. Dużo negocjujemy z Unią, ale nigdy nie podważamy jej jedności – mówi Tibor Navracsics, węgierski minister rozwoju regionalnego i funduszy UE.

Zabraknie w sklepach makaronów? Firmy chcą wstrzymać produkcję

Niepewne dostawy surowców, inflacja i skoki cen prądu. Wielu producentów makaronu rozważa czasowe wstrzymanie produkcji – mówi Marek Dąbrowski, prezes Polskiej Izby Makaronu.