Reklama
Rozwiń

Posiedzenia RPP mają być dwudniowe. Ale jeszcze nie w listopadzie

Prezes NBP Adam Glapiński uważa, że brak jest wystarczającego uzasadnienia do zwołania dodatkowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej na dzień 8 listopada 2022 r. - wynika z pisma Glapińskiego, do którego dotarła PAP Biznes.

Publikacja: 28.10.2022 12:30

Rada Polityki Pieniężnej raczej nie obniży stóp procentowych na rozpoczynającym się we wtorek dwudni

Rada Polityki Pieniężnej raczej nie obniży stóp procentowych na rozpoczynającym się we wtorek dwudniowym posiedzeniu - uważają analitycy.

Foto: Bloomberg

ula

Jednak prezes NBP na jednodniowym posiedzeniu RPP 9 XI zaproponuje Radzie rozwiązanie, wedle którego terminy posiedzeń Rady na 2023 r. będą dwudniowe.

"Odnosząc się do wniosku o zwołanie posiedzenia Rady na dzień 8 listopada 2022 r., uprzejmie informuję, że jednodniowe posiedzenie Rady zaplanowane na dzień 9 listopada 2022 r. wynika z Harmonogramu posiedzeń Rady Polityki Pieniężnej w 2022 r., przyjętego przez Radę w dniu 3 listopada 2021 r. Formuła posiedzeń jednodniowych Rady, ustalona zgodnie z przyjętymi przez Radę harmonogramami, stanowi jedno z wielu rozwiązań organizacyjnych wprowadzonych w Narodowym Banku Polskim w związku z powstałym zagrożeniem epidemicznym. (...) W świetle przyjętych wcześniej założeń i podjętych ustaleń oraz przy utrzymaniu prawidłowej metodyki pracy należy stwierdzić, że brak jest wystarczającego uzasadnienia do zwołania dodatkowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej na dzień 8 listopada 2022 r." - napisał prezes NBP w odpowiedzi na wniosek członków RPP Joanny Tyrowicz, Ludwika Koteckiego i Przemysława Litwiniuka o wydłużenie posiedzenia RPP w listopadzie do dwóch dni.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Banki
Jak pogodzić cyfrową Alfę z tradycyjnymi Boomersami? Banki mają problem
Materiał Promocyjny
25 lat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
Banki
Pekao i PZU dogadują szczegóły połączenia
Banki
MF nie chce karać „złych banków”. Ale i tak dołoży im podatków
Banki
Banki z satysfakcją przyjmują wyrok TSUE
Banki
Bank Anglii nie zmienił stóp procentowych