fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sylwetki

Solorz: zwolnienia nie są potrzebne, żeby Plus przyspieszył

Fotorzepa, Seweryn Sołtys
Grupa Midas na pewno będzie odpowiadała za hurtową sprzedaż usług telekomunikacyjnych. Pozostałe spółki będą sprzedawały usługi detaliczne - mówi w rozmowie z "Rz" Zygmunt Solorz-Żak
Jest zgoda UOKiK-u. Jakie będą kolejne kroki ku finalizacji przejęcia Polkomtela?
Teraz czeka nas szereg formalności, które muszą zostać przeprowadzone zgodnie z procedurami przewidzianymi w umowie: przelewy, wpłaty itd. Sądzę, że za 2-3 tygodnie, do połowy listopada transakcja powinna być zamknięta – ocenił Zygmunt Solorz-Żak. Umowa i zapłata powinny nastąpić jednocześnie – dodał.
Transakcja jest finansowana długiem. Obecny kurs euro jest dla Pana korzystny, czy nie? - Starałem się, aby struktura finansowania była bezpieczna. Czy zgoda ma wpływ na potrzeby finansowe Midasa? Część inwestorów sądziła, że samodzielna budowa sieci przez NFI będzie kosztować 2 mld zł, a w kooperacji z Polkomtel o połowę mniej. Nie znam tych kwot, odpowiadam za część strategiczną, a szacunkami tego rodzaju zajmują się eksperci. W każdym razie zgoda na przejęcie Polkomtela i wielkość emisji w NFI Midas to dwie oddzielne kwestie i nie mają ze sobą nic wspólnego. Midas od początku  miał budować sieć LTE w oparciu o stacje bazowe Polkomtela. Czy powstanie wspólna strategia dla Cyfrowego Polsatu i Polkomtela? Grupa Midas na pewno będzie odpowiadała za hurtową sprzedaż usług telekomunikacyjnych. Pozostałe spółki – Cyfrowy Polsat czy Polkomtel będą sprzedawały usługi detaliczne. Czy Cyfrowy Polsat i Polkomtel się połączą? Mogą one prowadzić działalność jako podmioty niezależne. Nie ma sensu spekulować teraz na ten temat. Na razie przez kilka lat priorytetem będzie spłata zadłużenia. Kiedy Cyfrowy Polsat i Polkomtel zaczną znowu wypłacać dywidendy? W przypadku Cyfrowego Polsatu, tak jak spółka informowała, wszytko zależy od spłaty zobowiązań. Podobnie będzie z Polkomtelem. Skoro priorytet to spłata długu to, czy spółki te będą mogły realizować większe przejęcia? To zależy od ich strategii i decyzji zarządów. Mówił Pan, że Polkomtel wymaga restrukturyzacji. Co trzeba w nim zmienić? Zobaczymy. Co do zatrudnienia, to wydaje mi się, że w Polkomtelu jest podobne jak u innych operatorów komórkowych, więc być może restrukturyzacja będzie w tej dziedzinie opierała się raczej na podnoszeniu efektywności pracy, a nie np. redukcjach. Czy projekt telekomunikacyjny będzie miał jakikolwiek związek z Elektrimem? Nie. Elektrim skupia się na działalności w sektorze nieruchomości – Port Praski – i energetycznym.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA