fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sztuka

Karolina Breguła - Zofia Chomętowska. Fotografie korekcyjne

materiały prasowe
Fundacji Archeologia Fotografii zaprasza na wernisaż wystawy pokazującej kulisy projektu "Karolina Breguła / Zofia Chomętowska. Fotografie korekcyjne"
Tego dnia odbędzie się oficjalne otwarcie nowej siedziby Fundacji Archeologia Fotografii na ul. Andersa 13, przy skwerze Tekli Bądarzewskiej. W ramach pokazu będzie można obejrzeć m.in premierową projekcją filmu dokumentującego reakcje i refleksje widzów na temat tapet miejskich.
14 września na ulicach Warszawy pojawiło się siedem fototapet zrobionych z wybranych przez Karolinę Bregułę zdjęć z archiwum Zofii Chomętowskiej (1902-1991). Powiększone fotografie, zostały zamontowane w witrynach, na murach, w przejściach podziemnych, pozornie będące bez związku z danym miejscem.
Fototapety rozsiane po dzielnicy Śródmieście, często w ukrytych i nieoczywistych miejscach, mają frapować, ujawniać skryte pragnienia, zaskakiwać i otwierać pole refleksji o przestrzeni i potrzebach naszego miasta.
Fotografie  można znaleźć na murze przy klubie Cud nad Wisłą, przy skwerze Tekli Bądarzewskiej, ul. Kruczej, ul. Widok, ul. Oboźnej, ul. Chłodnej i w podziemiach dworca Zachodniego. Od 24 września dostępne będzie dodatkowe miejsce – w mieszkaniu artystki przy ul. Koszykowej 3 – wizyta po umówieniu telefonicznym 502 08 23 83.
Nie bez znaczenia jest fakt iż powiększenia pochodzą z archiwum Chomętowskiej, która z niezwykłą wrażliwością portretowała Warszawę w latach trzydziestych i  po II wojnie światowej.
Fotografie korekcyjne są częścią wieloletniego projektu Żywe archiwa Fundacji Archeologia Fotografii, którego celem jest przypomnienie dorobku klasyków fotografii, poprzez wypowiedzi współczesnych artystów. Kuratorką tego projektu jest Karolina Lewandowska, przy Fotografiach korekcyjnych pomagała jej Aleksandra Brzozowska (www.archeologiafotografii.pl)
Wernisaż  jest również częścią projektu "Gdzie jest sztuka? 17 otwarć w 2 dni", który odbywać się będzie w warszawie 23 i 24 września, 2011, www.gdziejestsztuka.pl.
Źródło: materiały prasowe
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA