fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

SAP okradał Oracle

Bloomberg
Piotr Aleksandrowicz
Piotr Rudzki
Filia niemieckiego giganta SAP AG przyznała się do winy w 12 zarzutach i zapłaci 20 mln dolarów za kopiowanie bez zezwolenia oprogramowania Oracle
W ramach osiągniętego porozumienia niemiecki producent oprogramowania przesyłowego (dla firm) nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności sądowej za naruszenie prawa — ogłosił jego adwokat Tharan „Greg"' Lanier w Oakland
Postępowanie kryminalne było częścią trwającego od dawna sporu prawnego SAP i Oracle. W ubiegłym roku sąd w postępowaniu cywilnym przyznał Oracle 1,3 mld dolarów odszkodowania za to, że filia SAP, nie istniejąca już TomorrowNow, ściągnęła bezprawnie miliony plików amerykańskiego konkurenta. Kolejny sąd obniżył te sumę do 272 mln, a Oracle przygotowuje odwołanie od tej decyzji.
Prezes TomorrowNow, Mark White, a także szef pionu finansowego SAP Global Field Organization, przyznał się teraz przed sędzią federalnym w Oakland do winy firmy, którą kierował.
– Uważamy, że rozwiązanie tej części sprawy jest uczciwe. Jesteśmy zadowoleni, że doszło do właściwego zakończenia tego procesu — oświadczył rzecznik SAP, James Dever.
TomorrowNow była jedynym oskarżonym jako osoba prawna w postępowaniu kryminalnym. Nie postawiono zarzutów żadnej osobie.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA