fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Wielkie nazwiska w naszym mieście

Rzeczpospolita
Jazzowa Jesień to jeden z dwóch dużych festiwali jazzowych organizowanych w Bielsku-Białej. Sukces imprezy to w dużej mierze zasługa dyrektora artystycznego Tomasza Stańki. Każdego roku udaje mu się zapraszać do Bielska-Białej naprawdę wielkie nazwiska. W naszym mieście panuje od lat bardzo dobry klimat dla kultury, a dla muzyki w szczególności.
Bielsko-Biała to bardzo silny ośrodek kulturalny. Obok wspomnianych festiwali odbywają się tu inne wydarzenia, które zdobyły rozgłos i uznanie w Polsce i na świecie. Wystarczy wspomnieć Festiwal Kompozytorów Polskich, któremu od początku patronuje Henryk Mikołaj Górecki, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej czy Międzynarodowy Festiwal Muzyki Jana Sebastiana Bacha. Co dwa lata organizujemy Międzynarodowy Festiwal Sztuki Lalkarskiej – jedną z największych tego typu imprez w Europie. W cyklach dwuletnich odbywa się również Biennale Malarstwa „Bielska jesień” – jeden z najważniejszych w Polsce konkursów malarstwa współczesnego.
Finansowy wysiłek przy organizacji odbywających się w mieście festiwali, koncertów, przeglądów i wystaw bierze na siebie samorząd. Nasze starania wspierane są przez sponsorów. Pozwala to konstruować kulturalną ofertę miasta w taki sposób, by każdy mieszkaniec mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. Chciałbym zaprosić na nasze imprezy jak najwięcej osób, ale prawda jest taka, że tego typu imprezy jak Jazzowa Jesień cieszą się tak dużym zainteresowaniem, że liczba chętnych do udziału w koncertach znacznie przekracza ilość miejsc. Mam nadzieję, że w przyszłości to się zmieni, bo planujemy w mieście budowę sali koncertowej.
Jacek Krywult, prezydent Bielska-Białej
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA