fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ekonomia

Liczby

52,6 mln turystów
odwiedziło w 2010 r. Hiszpanię, o 100 tys. więcej niż rok wcześniej. Był to pierwszy wzrost od 2007 r. Od 2008 r. USA zepchnęły Hiszpanię z drugiego miejsca rankingu najchętniej odwiedzanych krajów na świecie. Liderem jest Francja.
820 tys. dolarów
uzyskano na aukcji w Hongkongu za bloczek czterech znaczków z głową brytyjskiej królowej Wiktorii z 1865 r.
To najwyższa dotąd cena uzyskana ze sprzedaży jednej pozycji filatelistycznej w tym chińskim terytorium. Wartość nominalna bloczka wynosiła 96 centów hongkońskich (12 amerykańskich według obecnego kursu).
12 tys. ton jabłek
z okupowanych przez Izrael wzgórz Golan, wyhodowanych przez mieszkających tam syryjskich rolników, trafi do Syrii na mocy porozumienia Międzynarodowego Czerwonego Krzyża z rządami obu krajów. W pierwszej takiej operacjiw 2005 r. wysłano 4 tys. ton.
389 norweskich pilotów
uczestniczyło w ankiecie radia i telewizji NRK. 2 proc. przyznało się, że często zasypia w kokpicie, nie informując o tym drugiego pilota, 48 proc. przysnęło
raz albo czasem. Tłumaczyli, że pracują do 15 godzin dziennie, 60 w tygodniu, w hałasie i stresie.
2,5 ton kawioru
jesiotra zamierza wyeksportować w tym roku Rosja do Unii Europejskiej po zniesieniu dziewięcioletniego zakazu eksportu. W 2006 r. zabroniono łowienia tych ryb, by umożliwić odtworzenie stada. Teraz kawior będzie pochodzić z ferm hodowlanych.    —oprac. p.r.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA