fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lokal dla związkowców niekoniecznie w firmie

Nie możesz limitować liczby pracowników ani czasu ich pobytu w pomieszczeniu, jakie przydzieliłeś związkowi. Wolno ci za to udostępnić związkowi lokal na mieście
- Czy pracodawca musi udostępnić organizacjom związkowym pomieszczenia biurowe, które znajdują się w spółce? Działające w firmie organizacje związkowe podpisały umowy z zarządem o udostępnienie im pomieszczeń biurowych oraz urządzeń technicznych, ale pracodawca je wypowiedział. Czy firma może udostępnić związkom pomieszczenia poza spółką? Czy pracodawcy wolno ograniczyć czas otwarcia biurowca i tym samym pobyt działaczy związkowych w budynku spółki? Czy zakład może mieć jakikolwiek wpływ na liczbę osób odwiedzających związki oraz czas ich pobytu w tych pomieszczeniach? -pyta czytelnik DOBREJ FIRMY.Zgodnie z art. 33 ustawy z 23 maja 1991 r. o związkach zawodowych (DzU nr 55, poz. 234 ze zm.) pracodawca musi na warunkach określonych w umowie udostępnić zakładowej organizacji związkowej pomieszczenia i urządzenia techniczne niezbędne do wykonywania działalności związkowej w zakładzie pracy.Spełnienie tego obowiązku zależy od wielkości zakładu pracy oraz i...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA