fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

SEC sprawdza Marka Hurda

Bloomberg
Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd przygląda się okolicznościom towarzyszącym odejściu Hurda z fotela prezesa koncernu HP
Hurd zrezygnował ze stanowiska po tym jak został oskarżony o molestowanie seksualne. Oskarżenia te nie zostały udowodnione, okazało się jednak, że naruszył firmowe zasady postępowania fałszując dokumenty, by ukryć związek ze współpracownicą Jodie Fisher.
Hurd płacił jej za pracę, której nie wykonywała. Teraz SEC podejrzewa, że nielegalnie przekazywał jej poufne informacje związane z wartym 13,9 mld USD przejęciem spółki Electronic Data Systems w 2008 r.
Śledztwo w sprawie wykorzystywania poufnych informacji do spekulacji na giełdzie (tzw. insider trading) wszczęto prawdopodobnie w związku z listem, w którym Fisher oskarżała Hurda o to, że zdradzał jej szczegóły przejęcia EDS.
Ten sam list zawierał nie poparte dowodami oskarżenia o molestowanie. Rządowi śledczy sprawdzają również, czy Hurd fałszował firmowe dokumenty dotyczą swoich wydatków oraz czy zniszczył dowody w tej sprawie przed swoim odejściem z HP.
Źródło: CNBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA