fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rpkom

Sejm przyjął nowelizację Prawa Telekomunikacyjnego

Sejm przegłosował nowelizację Prawa Telekomunikacyjnego, która da regulatorowi rynku nowe możliwości porozumienia się z operatorami. [b]Urząd Komunikacji Elektronicznej [/b]ma nadzieję, że nowe prawo pomoże pobudzić inwestycje sieci komórkowych.
Nowelizacja sankcjonuje zawarte rok temu porozumienie inwestycyjne między Urzędem Komunikacji Elektronicznej a [b]Telekomunikacją Polską[/b]. Dzięki nowelizacji UKE oficjalnie zyskał nowy instrument regulacyjny – możliwość zawieranie dobrowolnych porozumień z operatorami telekomunikacyjnymi oraz możliwość egzekwowania zawartych w porozumieniu ustaleń.
Urząd nie miał wcześniej takiej możliwości. Potrzeba uregulowania kwestii porozumień pojawiła się po zawarciu umowy z TP. Nowe możliwości UKE zostaną wykorzystane już wkrótce. Urząd zamierza zachęcić operatorów komórkowych do inwestowania w rozwój m.in. infrastruktury. W zamian za to regulator obiecuje telekomom wyhamowanie tempa stawek MTR, które są znacznym źródłem przychodów Polkomtela, Polskiej Telefonii Cyfrowej, PTK Centertel i P4.
Znowelizowane Prawo Telekomunikacyjne czeka na podpis prezydenta [b]Bronisława Komorowskiego[/b].
Źródło: rpkom.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA