fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Katastrofa smoleńska

Rodziny ofiar u śledczych

Po katastrofie 28 lipca rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej spotkają się w Warszawie z polskimi prokuratorami zajmującymi się śledztwem.
– Rodziny od dawna zabiegały o takie spotkanie i dobrze, że wreszcie do niego dojdzie – mówi „Rz” mec. Stefan Hambura, który reprezentuje część rodzin.
W spotkaniu mają wziąć udział m.in. przedstawiciele Prokuratury Generalnej i Naczelnej Prokuratury Wojskowej.
– Chcemy się od nich dowiedzieć, dlaczego śledztwo w tej sprawie prowadzone jest tak opieszale – twierdzi mec. Rafał Rogalski, który reprezentuje m.in. Jarosława Kaczyńskiego. – Inne sprawy, które wymagają wyjaśnienia, to: dlaczego wybiórczo upublicznia się materiały ze śledztwa, jak naprawdę wygląda współpraca z Rosjanami i skąd biorą się problemy.
Część rodzin chciałaby, by w spotkaniu uczestniczyły media. – Uważamy, że nie jest robione wszystko, by wyjaśnić tę sprawę. Dlatego obecność mediów jest tak ważna – mówiła Radiu RMF FM Małgorzata Wassermann, córka zmarłego polityka PiS.
Prokuratura jest temu przeciwna, bo na spotkaniu będą przekazane szczegóły ze śledztwa. Zbigniew Rzepa z prokuratury wojskowej zapowiada jedynie komunikat z przebiegu rozmów.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA