Jak zarządzać wydatkami

W banku nawet o połowę taniej

Polisy lub abonamenty zdrowotne jako dodatek do usług proponuje coraz więcej banków. Warto sprawdzić tę ofertę – zwłaszcza jeśli planowaliśmy zakup indywidualnej polisy – bo zapłacimy dużo mniej
Allianz Bank proponuje nawet bezpłatny dostęp do świadczeń medycznych osobom zaciągającym wybrane kredyty gotówkowe.
Jako jeden z pierwszych, bo już w 2007 r., ofertę dla posiadaczy kont osobistych przygotował Bank Ochrony Środowiska. Proponuje on polisy medyczne wspólnie z PZU Życie. – Ceny są zróżnicowane w zależności od pakietów medycznych. Najtańszy kosztuje 13 zł miesięcznie, Komfort – 30 zł, Komfort Plus – 48 zł, a Premium Plus – 69 zł – mówi Agnieszka Żelazko z BOŚ. Dla porównania za Premium Plus wykupione w PZU musielibyśmy zapłacić 119 zł. Od września pakiety medyczne dla klientów mających konta wprowadził BGŻ we współpracy z TU Allianz Życie Polska. Abonament obejmuje m.in. wizyty u lekarza internisty, pediatry oraz u siedmiu specjalistów. Można zgłaszać się m.in. do sieci Lux Med i Centrum Damiana. – Miesięczna opłata za pakiet indywidualny wynosi 45 zł, za rodzinny zaś, niezależnie od liczby osób objętych ubezpieczeniem – 90 zł – informuje Magda Paciorek z BGŻ.
Z kolei Citi Handlowy przygotował dla posiadaczy swoich kont pakiety w cenie 32,99 zł, 47,99, 54,99 zł lub 94,99 zł. Cena zależy od zakresu dostępnej opieki i sieci medycznej, którą wybierzemy (Promedis, Lux-Med, Medycyna Rodzinna). Opłaty te mogą być niższe o 10 zł, jeśli na konto wpłynie wynagrodzenie w wysokości minimum 1,5 tys. zł miesięcznie lub na przykład często zlecaliśmy przelewy. Prywatną opieką medyczną mogą zostać objęte trzy bliskie osoby (np. współmałżonek, partner lub dzieci). Polisy sprzedaje również GE Money Bank. Jego oferta obejmuje m.in. konsultacje 12 lekarzy specjalistów oraz testy diagnostyczne w 165 placówkach na terenie kraju. – Do ubezpieczenia zdrowotnego może przystąpić klient korzystający z karty kredytowej – informuje Katarzyna Ewert z biura prasowego banku. Można wykupić jedną z trzech opcji: ubezpieczenie samego klienta za 35 zł miesięcznie, szerszy pakiet obejmujący dodatkowo współmałżonka lub dziecko za 73 zł lub też rodzinny (dodatkowo współmałżonek i dwójka dzieci) za 99 zł. „Kredyt z receptą na zdrowie” to oferta Allianz Banku. Ubezpieczenie jest dodawane do kredytów gotówkowych w wysokości minimum 10 tys. zł, spłacanych nie krócej niż trzy lata. Klienci uzyskują dostęp do ponad 400 placówek medycznych w całej Polsce. Mają m.in. nielimitowany dostęp do internisty i lekarza rodzinnego, możliwość konsultacji u lekarzy specjalistów (m.in. chirurgów, ginekologów, okulistów), możliwość wykonania badań, bezpłatne szczepionki przeciw grypie. Ubezpieczenia związane z opieką medyczną ma już wiele banków, choć klienci zwykle o tym nie wiedzą. Podstawowy pakiet tzw. assistance medycznego jest dodawany np. do kart kredytowych. Najprostsze z usług tego typu to telefoniczna informacja o pobliskich szpitalach i gabinetach medycznych lub też podstawowe porady. Medyczny assistance zawiera też często dodatkowe limitowane usługi. Na przykład przysługuje opieka pielęgniarska, której koszt nie przekracza 500 zł, ale gdy opieka jest potrzebna po pobycie w szpitalu, wartość usługi może być dwa razy wyższa.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL