Sztuka

WRO 09 Expanded Tour

Devis Venturelli Continuum
materiały prasowe
Ostatni w tym roku pokaz z serii WRO 09 Expanded Tour: najciekawsze prace medialne ostatnich lat, wybrane z konkursu Biennale WRO 09, w Zachęcie zaprezentuje dyrektor artystyczny WRO, Piotr Krajewski
Biennale WRO od 20 lat prezentuje najnowsze trendy światowej sztuki mediów: wideo, instalacje i performanse medialne, działania sieciowe, muzyczne i lokujące się na pograniczach gatunków, wybierane każdorazowo z ok. 1500 zgłoszeń. Koncentrując się na 'cutting-edge' najnowszej sztuki, nie rezygnuje z perspektywy historycznej.
Międzynarodowy zestaw prac ekranowych to formy zróżnicowane, ujawniające świadome podejście do medium: delikatne i pełne niuansów obrazy, niekiedy ironiczne rozważania i przewrotne sieciowe działanie komunikacyjne, manifestacja możliwości użycia i łączenia technik i narzędzi. Prezentację filmów uzupełnia dynamiczny, reportażowy skrót wydarzeń WRO 09 - konkursowych i pozakonkursowych, działań w przestrzeni miejskiej oraz instalacji medialnych, dający szerszy wgląd w aktualne formy i zagadnienia sztuki.
[i]WRO 09 Expanded Tour Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Warszawa Środa, 16.12.2009, 18:00[/i]
Źródło: Materiały Organizatora

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL