fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telewizja

Doktor Martin

Rzeczpospolita
Nowy medyczny serial prezentowany przez Dwójkę jest dziełem Brytyjczyków, a jego premiera telewizyjna miała miejsce przed pięcioma laty.
Wzięty londyński chirurg, doktor Martin Ellingham (w tej roli znany m.in. z „Zakochanego Szekspira” Martin Clunes), ku zdumieniu komisji kwalifikacyjnej stara się o posadę lekarza rodzinnego w kornwalijskim miasteczku Portwenn. Nie wiadomo, dlaczego to robi. W okolicy mieszka wprawdzie jego ciotka, ale nie tłumaczy powodów tak ważnej i odważnej decyzji. Otrzymawszy stosowną zgodę, Ellingham niebawem zjawia się w miasteczku.
Doktor Martin, jak nazywają go miejscowi, jest człowiekiem zasadniczym i dość trudnym we współżyciu. Bywa obcesowy i – jak słynny serialowy doktor House – zawsze mówi prawdę, nie bacząc, jak przykra może ona być dla otoczenia. Zrozumienie mentalności cieszących się życiem mieszkańców prowincji też przychodzi mu z największym trudem. Pierwszego dnia zatrudnia niekompetentną, lecz lubianą przez wszystkich recepcjonistkę. U jednego z pacjentów diagnozuje ginekomastię, co omal nie doprowadza do rozwodu zdiagnozowanego. Skłóca połowę miasteczka. Nie znajduje wsparcia nawet u ciotki. Na domiar złego przyczepia się do niego pies przybłęda, a doktor Martin psów bardzo nie lubi... Serial wyreżyserował Ben Bolt.
[i]18.00 | tvp 2 18.00 | środa, czwartek[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA