fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Kandydował z Samoobrony, został dyrektorem w TVP

Siedziba TVP
Fotorzepa, Jerzy Dudek JD Jerzy Dudek
Józef Juchnikowski, były kandydat Samoobrony do Sejmu, zostałwicedyrektorem Ośrodka Administracji TVP - dowiedziała się "Rz". Toznajomy nowego dyrektora kadr TVP, Wiesława Zawiślaka. Juchnikowski poprzyjęciu do pracy otrzymał od razu służbowe mieszkanie.
- Pan Józef Juchnikowski został mianowany na stanowisko p. o. zastępcy dyrektora 21 października - potwierdza informację "Rz"biuro prasowe TVP.
- Propozycję pracy otrzymałem od pana Zawiślaka, którego znałem wcześniej. Byliśmy razem na kilku spotkaniach - mówi Juchnikowski. Od razu wprowadził się do służbowego mieszkania. - Złożyłem odpowiednie podanie, a ponieważ było wolne, to je dosyć szybko otrzymałem -? tłumaczy. Wiesław Zawiślak jest postrzegany w TVP jako człowiek Bolesława Borysiuka, którego syn Tomasz jest członkiem KRRiT. To w wyniku porozumienia Borysiuka i członków KRRiT kojarzonych z PiS udało się wybrać nową radę nadzorczą TVP, która odwołała z funkcji p.o. prezesa Piotra Farfała. Nowym szefem TVP został Bogusława Szwedo. Najpierw przyjął do pracy Zawiślaka (ze stanowiska odwołał go wcześniej Farfał), a teraz Juchnikowskiego.
Józef Juchnikowski cztery lata temu, jako członek Samoobrony, startował z lubelskiej listy tej partii do Sejmu. Na tej samej liście pierwsze miejsce zajmował Bolesław Borysiuk. - Zrezygnowałem z członkostwa w 2006 roku. Teraz jestem bezpartyjny - zaznacza Juchnikowski. Jeszcze rok temu był kierownikiem biura Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łukowie. Wcześniej zasiadał w zarządzie Starostwa Powiatowego w Łukowie.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA